mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na III etap przebudowy Kapitulnej we Włocławku

Umowa na III etap przebudowy Kapitulnej we Włocławku

Konsorcjum włocławskich spółek, zajmie się trzecim, ostatnim etapem przebudowy ulicy Kapitulnej we Włocławku. Całkowita wartość wszystkich prac związanych z trzecim etapem wynosi ponad 27 mln zł. Prace zakończą się w 3 listopada 2012 roku.

Umowa na III etap przebudowy Kapitulnej we Włocławku
Prace będą prowadziły dwie firmy: „Drogtom” oraz „Husar Budownictwo Inżynieryjne”. W ramach tego zadania przebudowane będą ulice: Gajowa, na odcinku pomiędzy Szuwarową a Kapitulną, a także Kapitulna, na odcinku pomiędzy Gajową i Jastrzębią oraz na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem Wysokiej z Długą, a Okrzei. Wykonawca zbuduje także tunel dla pieszych i rowerzystów pod torami linii kolejowej, po północnej stronie ul. Kapitulnej. Firma zaproponowała za wykonanie robót budowlanych cenę ponad 13 mln zł. Wnioskowana kwota unijnego dofinansowania, jaką miasto otrzyma z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi około 12,5 mln zł. Całkowita wartość wszystkich prac związanych z trzecim etapem wynosi ponad 27 mln zł. Prace zakończą się w 3 listopada 2012 roku.

Pod koniec listopada tego roku zakończy się drugi etap remontu ulicy Kapitulnej. Wykonawcą trwającego od kwietnia ubiegłego roku drugiego etapu przebudowy ulic w tej części miasta, jest firma „Strabag” z Pruszkowa, zatrudniająca miejscowych podwykonawców. Zadanie obejmowało przebudowę ul. Kapitulnej, od skrzyżowania ulic Wysokiej i Długiej do ul. Jastrzębiej oraz wykonanie połączenia ul. Kapitulnej z ul. Wieniecką. Oddany do użytku będzie tam prawie 50-metrowy most przez rzekę Zgłowiączkę. Całkowity koszt drugiego etapu to ponad 22,6 mln zł. Z unijnej kasy Włocławek otrzymał na ten cel 9 mln 550 tys. zł.

29 lipca 2010 roku zakończono pierwszy etap przebudowy ul. Kapitulnej. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 8 mln zł, dofinansowanie jakie miasto otrzymało z unijnej kasy wyniosło około 4,5 mln zł. Zakresem przebudowy objęte były ul. Fredry, Zgodna, Gajowa na odcinku od ul. Wiejskiej do Szuwarowej, oraz ul. Wiejska od skrzyżowania Zgodna – Gajowa, do granic miasta (w kierunku Brześcia Kujawskiego).

Inwestycje te realizowane są w ramach projektu pn.: „Skomunikowanie terenów inwestycyjnych miasta Włocławek - przebudowa ul Kapitulnej do połączenia z rondem Falbanka oraz z Zazamczem do ul. Wienieckiej” i finansowana z Unii Europejskiej - z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Podobne wiadomości:

Citroen Tubik – sypialnia na kółkach

auto motor i sport 0000-00-00

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.