mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na Most Grota w Warszawie podpisana

Umowa na Most Grota w Warszawie podpisana

Trasę Armii Krajowej oraz Most Grota –Roweckiego przebuduje do parametrów drogi ekspresowej czeska firma Metrostav. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą na kwotę 796 mln zł. Prace potrwają do października 2015 roku. Budowa będzie odbywała się „pod ruchem”.

Umowa na Most Grota w Warszawie podpisana
W ramach podpisanej umowy do parametrów drogi ekspresowej S8 zostanie dostosowany prawie pięciokilometrowy odcinek. Przebudowane zostaną węzły: Powązkowska, Wisłostrada i Modlińska, drogi zbiorczo- rozprowadzające, infrastruktura techniczna, wybudowane zostaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe oraz ekrany akustyczne. Ponadto przewiduje się poszerzenie mostu im. Grota Roweckiego, gdzie w docelowym układzie będzie miał dwa razy po dwa pasy dla ruchu tranzytowego i dwa razy po trzy pasy dla ruchu lokalnego.

 

Wykonawca na realizację zadania ma 27 miesięcy od daty podpisania umowy (wraz z okresami zimowymi), czyli do października 2015r., w tym 120 dni na optymalizację projektu przebudowy. Wartość kontraktu to 796 mln zł.

- Zgodnie z przyjętą zasadą realizowania inwestycji na terenie Warszawy, wykonawca ma zapewnić przejazd dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Założenia projektu tymczasowej organizacji ruchu wykonawca przedstawi po przejęciu placu budowy - zaznaczają drogowcy.
Tematy w artykule: Warszawa most

Podobne wiadomości:

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy projektują

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy...

Polskie drogi 2016-03-24

Skoda. Wiesz co dobre!

auto motor i sport 0000-00-00

Jeśli jesteś miłośnikiem aut, słowo „muzeum” na pewno Cię nie zniechęci. Prywatnych kolekcji jest coraz więcej, a w nich prawdziwe perły motoryzacji.

Komentuj:

~warszawiak 2013-07-26

Wiesz, chodzenie na spotkania i inne działania wymaga czasu, ja nie mam wielomilionowego konta, a muszę niestety utrzymać rodzinę i siebie. Może czasami ktoś z decydentów drogowych te posty przeczyta, po coś przecież umożliwiono nam zamieszczanie tu kometarzy. A to, że coś się jednak zmienia i buduje, to "oczywista oczywistość", trudno, żeby przy takiej kasie z Unii nic nie robiono. Niestety widac też w większości fatalną organizację, marnowanie czasu, permanentne opóźnienia itp. Pozdrawiam.

~jj 2013-07-26

no ale ja nie próbuje tłumaczyć. denerwujące jest tylko takie polskie narzekanie bo nie można nie zauważać że coś tam się zmienia i budują (jasne, że mogliby lepiej, szybciej ). A skoro nie chcesz przechodzić z tym do porządku dziennego to może nie tyle udzielaj sie w internecie tylko chodz na spotkania, konsultacje, pisz postulaty, protesty to może realnie przyczynisz się do poprawy sytuacji. pisanie komentów w necie nic nie zmieni. ja sie z tym pogodziłem ze nie mam na to wpływu skoro Ty nie chcesz się pogodzić to działaj. pzdr

~warszawiak 2013-07-25

Ja wcale się nie frustruję. Stwierdzam tylko fakt. I uważam, że skoro urzędasy biorący niemałe pieniądze od nas podatników są kompletnie nieudolni, to nie można ot tak przechodzić nad tym do porząku dziennego i już. Może poprzednie ekipy byłyby tak samo nieudolne mając kasę obecnej, ale to obecna ekipa dopiero je posiada w takiej ilości i to obecna ekipa nie potrafi ich racjonalnie wykorzystać. A za politykę drogową w tej chwili odpowiada też obecna ekipa. Zresztą indolencja poprzednich ekip na pewno nie tłumaczy nawet w ułamku procenta indolencji obecnej. Reasumujac, należało już dawno rozgonić to towarzystwo na cztery wiatry.

~jj 2013-07-25

no to frustruj się dalej :) nie wiem skąd przekonanie o "największej nieudolności" - to jest tylko gdybanie, że ci wcześniejsi gdyby mieli fundusze...może zrobiliby lepiej może gorzej...ja sobie przypominam mnóstwo fuck upów poprzednich ekip totalnie nie związanych z pieniędzmi tylko BRAKIEM KOMPTENECJI. dobra przestaje bo też zaczynam się frustrować :)

~warszawiak 2013-07-23

Od dawna twierdzę, że o budowie polskich autostrad i dróg ekspresowych można napisać kabaretową książkę wiekości co najmniej Trylogii Sienkiewicza. To, że wcześniejsza ekipa była do kitu, nie tłumaczy indolencji obecnej. Zresztą obecna wykazuje się chyba największą nieudolnością z tytułu dysponowania unijnymi pieniędzmi, o wielkości których poprzednie mogły tylko pomarzyć. Niestety, nie mogę się do tego przyzwyczaić i nie zamierzam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.