mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na autostradę A1 Stryków – Tuszyn podpisana

Umowa na autostradę A1 Stryków – Tuszyn podpisana

Podpisano umowę na „Projekt i budowę autostrady A1 Stryków – węzeł „Tuszyn”. GDDKiA wybrała ofertę najtańszą, którą złożyło konsorcjum firm  lider Polimex-Mostostal S.A. Wykonawca wycenił prace na blisko 1,16 mld zł. Harmonogram prac przewiduje wybudowanie odcinka autostrady A1 Stryków-w. Tuszyn o nawierzchni sztywnej i długości nieco ponad  37 km, do końca  III kwartału 2013 r.

Umowa na autostradę A1 Stryków – Tuszyn podpisana
- Polimex-Mostostal rozwija działalność w sektorze budownictwa drogowego i kolejowego.  W ostatnim okresie podpisaliśmy znaczące kontrakty jak np. na budowę 40 kilometrowego odcinaka autostrady A4, a ponadto nasze oferty zostały uznane przez Zamawiających za najkorzystniejsze – informuje Konrad Jaskóła,  Prezes Zarządu Polimex-Mostostal SA.

- Oczekujemy, że w nadchodzących miesiącach będą pojawiały się dalsze przetargi na budowę i modernizację autostrad, dróg szybkiego ruchu i obwodnic miast,   jak również  większe kontrakty w segmencie budownictwa kolejowego. Polimex-Mostostal będzie uczestniczyć w realizacji tych inwestycji – konkluduje Jaskóła.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~bob 2010-12-24

raiders, podaj mi telefon do Twojego lekarza, pls, jest genialny!!!

~raiders z ciemnogrodu 2010-12-23

chlopie kto sie tym w polsze pszejmuje ktu sie przejmuje polska naprawde nieliczni :(

~ab17 2010-12-23

Sztywny to już powinien być ten ktoś kto wymyślił i ten kto zatwierdził warunki techniczne dla tej pseudoautostrady w najważniejszym miejscu wkraju. 2 pasy ruchu tak jak projektowano w 1972r bez zmian, nawierzchnia betonowa - niedopuszczalna w mieście - będzie ponadnormatywny chałas i wibracje. Nie dziwię się ze wygrał Mostostal, zapewne bedzie pierniczył drogę z popiołu z elektrowni zamiast cementu tak jak to robi pod Rzeszowem na A4 bo za tą cenę w tym terenie to można co najwyżej bałwana z goowna ulepić a nie wybudować węzły wprowadzające ruch z wielkiego miasta lub przyzwoite estakady nad stacjami kolejowymi. Nowe drogi - projekty, mapy, propozycje wstrzymania inwestycji drogowych na stronie wvvw.andrzej-bak.net/index.text.drogi.html

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.