mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na autostradę A1 Stryków – Tuszyn podpisana

Umowa na autostradę A1 Stryków – Tuszyn podpisana

Podpisano umowę na „Projekt i budowę autostrady A1 Stryków – węzeł „Tuszyn”. GDDKiA wybrała ofertę najtańszą, którą złożyło konsorcjum firm  lider Polimex-Mostostal S.A. Wykonawca wycenił prace na blisko 1,16 mld zł. Harmonogram prac przewiduje wybudowanie odcinka autostrady A1 Stryków-w. Tuszyn o nawierzchni sztywnej i długości nieco ponad  37 km, do końca  III kwartału 2013 r.

Umowa na autostradę A1 Stryków – Tuszyn podpisana
- Polimex-Mostostal rozwija działalność w sektorze budownictwa drogowego i kolejowego.  W ostatnim okresie podpisaliśmy znaczące kontrakty jak np. na budowę 40 kilometrowego odcinaka autostrady A4, a ponadto nasze oferty zostały uznane przez Zamawiających za najkorzystniejsze – informuje Konrad Jaskóła,  Prezes Zarządu Polimex-Mostostal SA.

- Oczekujemy, że w nadchodzących miesiącach będą pojawiały się dalsze przetargi na budowę i modernizację autostrad, dróg szybkiego ruchu i obwodnic miast,   jak również  większe kontrakty w segmencie budownictwa kolejowego. Polimex-Mostostal będzie uczestniczyć w realizacji tych inwestycji – konkluduje Jaskóła.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1, DS3, Cooper D i Polo – Uroda kosztuje

auto motor i sport 0000-00-00

Chociaż VW Polo i Mini to maluchy, za szczególnie tanie nigdy nie uchodziły. Ale też obydwa mają zalety jakich trudno szukać u większości konkurentów. Teraz do prestiżowego grona dołączają Audi A1 i Citroën DS3.

Komentuj:

~bob 2010-12-24

raiders, podaj mi telefon do Twojego lekarza, pls, jest genialny!!!

~raiders z ciemnogrodu 2010-12-23

chlopie kto sie tym w polsze pszejmuje ktu sie przejmuje polska naprawde nieliczni :(

~ab17 2010-12-23

Sztywny to już powinien być ten ktoś kto wymyślił i ten kto zatwierdził warunki techniczne dla tej pseudoautostrady w najważniejszym miejscu wkraju. 2 pasy ruchu tak jak projektowano w 1972r bez zmian, nawierzchnia betonowa - niedopuszczalna w mieście - będzie ponadnormatywny chałas i wibracje. Nie dziwię się ze wygrał Mostostal, zapewne bedzie pierniczył drogę z popiołu z elektrowni zamiast cementu tak jak to robi pod Rzeszowem na A4 bo za tą cenę w tym terenie to można co najwyżej bałwana z goowna ulepić a nie wybudować węzły wprowadzające ruch z wielkiego miasta lub przyzwoite estakady nad stacjami kolejowymi. Nowe drogi - projekty, mapy, propozycje wstrzymania inwestycji drogowych na stronie wvvw.andrzej-bak.net/index.text.drogi.html

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross