mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na autostradę A1 Stryków – Tuszyn podpisana

Umowa na autostradę A1 Stryków – Tuszyn podpisana

Podpisano umowę na „Projekt i budowę autostrady A1 Stryków – węzeł „Tuszyn”. GDDKiA wybrała ofertę najtańszą, którą złożyło konsorcjum firm  lider Polimex-Mostostal S.A. Wykonawca wycenił prace na blisko 1,16 mld zł. Harmonogram prac przewiduje wybudowanie odcinka autostrady A1 Stryków-w. Tuszyn o nawierzchni sztywnej i długości nieco ponad  37 km, do końca  III kwartału 2013 r.

Umowa na autostradę A1 Stryków – Tuszyn podpisana
- Polimex-Mostostal rozwija działalność w sektorze budownictwa drogowego i kolejowego.  W ostatnim okresie podpisaliśmy znaczące kontrakty jak np. na budowę 40 kilometrowego odcinaka autostrady A4, a ponadto nasze oferty zostały uznane przez Zamawiających za najkorzystniejsze – informuje Konrad Jaskóła,  Prezes Zarządu Polimex-Mostostal SA.

- Oczekujemy, że w nadchodzących miesiącach będą pojawiały się dalsze przetargi na budowę i modernizację autostrad, dróg szybkiego ruchu i obwodnic miast,   jak również  większe kontrakty w segmencie budownictwa kolejowego. Polimex-Mostostal będzie uczestniczyć w realizacji tych inwestycji – konkluduje Jaskóła.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~bob 2010-12-24

raiders, podaj mi telefon do Twojego lekarza, pls, jest genialny!!!

~raiders z ciemnogrodu 2010-12-23

chlopie kto sie tym w polsze pszejmuje ktu sie przejmuje polska naprawde nieliczni :(

~ab17 2010-12-23

Sztywny to już powinien być ten ktoś kto wymyślił i ten kto zatwierdził warunki techniczne dla tej pseudoautostrady w najważniejszym miejscu wkraju. 2 pasy ruchu tak jak projektowano w 1972r bez zmian, nawierzchnia betonowa - niedopuszczalna w mieście - będzie ponadnormatywny chałas i wibracje. Nie dziwię się ze wygrał Mostostal, zapewne bedzie pierniczył drogę z popiołu z elektrowni zamiast cementu tak jak to robi pod Rzeszowem na A4 bo za tą cenę w tym terenie to można co najwyżej bałwana z goowna ulepić a nie wybudować węzły wprowadzające ruch z wielkiego miasta lub przyzwoite estakady nad stacjami kolejowymi. Nowe drogi - projekty, mapy, propozycje wstrzymania inwestycji drogowych na stronie wvvw.andrzej-bak.net/index.text.drogi.html

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech