mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na budowę kolejnego odcinka S3

Umowa na budowę kolejnego odcinka S3

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu 13 grudnia bieżącego roku umowy na budowę III, 27 km odcinka drogi ekspresowej S3 Szczecin – Gorzów Wielkopolski (od węzła Myślibórz do węzła Gorzów Północ).

Umowa na budowę kolejnego odcinka S3
Planowana droga ekspresowa S3 stanowi fragment trasy międzynarodowej E65, leżącej w transeuropejskim korytarzu transportowym. S3 prowadzi południkowo od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin na północny, wzdłuż zachodniej granicy kraju do granicy z Czechami.

Obecnie jedynie krótkie odcinki trasy posiadają status drogi ekspresowej (Goleniów-Rzęśnica, Sulechów-Racula, obwodnice Gorzów Wielkopolskiego, Międzyrzecza, Nowej Soli i Wolina oraz 20 km drogi w okolicy Polkowic i Lubina).

Inwestycja związana z budową blisko 27 km odcinka ekspresówki od węzła Myślibórz do węzła Gorzów Północ obejmuje wykonanie dwujezdniowej drogi o prędkości projektowej 100 km/h i maksymalnym obciążeniu 115 kN na oś. Zaplanowano budowę 25 obiektów mostowych, przepustów drogowych, przejść dla zwierząt, jednego obwodu utrzymania oraz przebudowę kolidujących sieci i urządzeń infrastruktury technicznej. Wykonana zostanie kanalizacja deszczowa i zbiorniki retencyjne. Powstaną ponad 2 km ekranów akustycznych, ogrodzenie na całej długości odcinka drogi oraz oświetlenie.

Roboty budowlane wykona firma Berger Bau GmbH za kwotę 593,4 mln zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności. Planowany odcinek drogi ekspresowej zostanie wybudowany przez wykonawcę w ciągu 24 miesięcy od daty rozpoczęcia robót budowlanych. 11 października 2007 r. rozpoczęła się także budowa II odcinka S3 z Pyrzyc do Myśliborza.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~K 2007-12-26

Goleniów-Rzęśnica to kiepska dziurawa płytówka, Sulechów-Racula to długi zakręt gdzie ciężko coś wyprzedzić, obwodnica Gorzowa jako tako, ale jeden pas, Międzyrzecz to 5 km z czego 2.5 to linia podwójna ciągła, obwodnicy Nowej Soli nie ma przecież jeszcze, a o polkowicach napisał kolega, tak więc przy dużym ruchu nie da się prawie nic wyprzedzić - jak ktoś nie ma doświadczenia jako kierowca to średnia wyjdzie 60km na tej drodze. Jest źle.

~coś jednak wiem 2007-12-17

droga między Polkowicami a Lubinem, jest drogą dwujezdniową, ale posiada kolizyjne skrzyżowania, a obwodnice Nowej Soli i Międzyrzecza nie są oznaczone jako drogi ekspresowe, czyli nie posiadają tego statusu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando