mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na budowę mostu w Żywcu podpisana

Umowa na budowę mostu w Żywcu podpisana

ZDW w Katowicach podpisało umowę z konsorcjum Rubau Polska Sp. z o. o. i Rubau Construcciones SA z Hiszpanii na budowę mostu nad Sołą w Żywcu i  budowę nowego przebiegu DW 945 w tym mieście.

Umowa na budowę mostu w Żywcu podpisana
Wybudowany będzie nowy przebieg drogi wojewódzkiej Nr 945 oraz nowy obiekt mostowy nad rzeką Sołą, w ciągu ulicy Dworcowej. Konstrukcja obiektu oraz projektowana niweleta nowego „śladu” DW 945 zapewnią bezkolizyjny przebieg potoków ruchu poruszających się ulicą Dworcową i drogą wojewódzką DW 945.

Nowy przebieg DW 945 będzie częściowo wpisywał się w istniejący układ drogowy, który ulegnie modernizacji (Aleja Jana Pawła II na odcinku od wjazdu do C.H. Tesco do ulicy Dworcowej). Natomiast na odcinku od ulicy Dworcowej do włączenia w ulicę Handlową powstanie nowa droga jednoprzestrzenna.

Równolegle do nowo projektowanego przebiegu DW 945 powstaną drogi serwisowe szerokości odpowiednio 3,50 i 4,50 m.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.