mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na budowę nowego mostu w Świnoujściu

Umowa na budowę nowego mostu w Świnoujściu

Podpisano umowę pomiędzy Miastem Świnoujście i konsorcjum firm POLIMEX -MOSTOSTAL S.A. WARSZAWA oraz Zakład Robót Hydrotechnicznych i Podwodnych UW SERVICE Sp. z o.o. Szczecin na realizację zadania pn: " Budowa mostu nad Starą Świną łączącego wyspy Wolin i Karsibór wraz z rozbiórką Mostu Piastowskiego w Świnoujściu". Koszt inwestycji  to blisko 41,5 mln zł i pokryty zostanie w całości ze środków budżetu miasta.

Umowa na budowę nowego mostu w Świnoujściu
Stary most Piastowski ma 370 metrów długości i zaledwie 420 centymetrów szerokości, dlatego obowiązuje na nim ruch wahadłowy. Budowa mostu Piastowskiego rozpoczęła się w 1964 roku, a do użytku został oddany z okazji 1000- lecia państwa polskiego, w roku 1966. Od tamtej pory jest to jedyne stałe połączenie wyspy Wolin z wyspą Karsibór. Budowa nowego mostu, ze względu na fatalny stan obecnie istniejącego, jest w tej chwili zadaniem priorytetowym.

Nowy most będzie miał długość 407 metrów i szerokość 9,3 metra. Będzie posiadał jezdnię dwupasmową i chodnik dla pieszych. Wysokość mostu nad lustrem wody wyniesie 6,3 metra.

Jest to największa z inwestycji komunalnych realizowanych w Świnoujściu w okresie najbliższych dwóch lat.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.