mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na budowę obwodnicy Warszawy

Umowa na budowę obwodnicy Warszawy

Ministerstwo Transportu poinformowało o podpisaniu wstępnej umowy na budowę południowej obwodnicy Warszawy. Budowa S-2, na odcinku Konotopa - Puławska będzie finansowana z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Budowa drogi ekspresowej S-2, będącej częścią transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T, wraz z planowaną budową obwodnicy północnej, ma połączyć odcinki autostrady A-2 na terenie aglomeracji warszawskiej.

Zakres robót obejmuje budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej S-2 na odcinku węzeł Konotopa – węzeł Puławska, o długości 14,4 km wraz z pięcioma węzłami drogowymi. Każda jezdnia ma mieć po trzy pasy ruchu. Wybudowana zostanie także dwujezdniowa droga ekspresowa S-79 na odcinku węzeł Lotnisko – węzeł Marynarska, o długości 4,4 km wraz z dwoma węzłami drogowymi. Dla zapewnienia funkcjonalności układu ulicznego w związku z budową dróg ekspresowych, w ich bezpośrednim sąsiedztwie wybudowane będą odcinki ulicy Poleczki i ulicy Wirażowej oraz w ramach budowy węzłów przebudowane zostaną Aleje Jerozolimskie i Aleja Krakowska.

Projekt obwodnicy został podzielony na trzy etapy:

  • etap I, obejmujący odcinki: ul. Poleczki od ul. Osmańskiej do ul. Wirażowej (z wiaduktem nad linią kolejową i drogą ekspresową) oraz odcinek ul. Wirażowej od Poleczki do powiązania z układem drogowym lotniska w rejonie węzła MPL Okęcie;
  • etap II, obejmujący odcinki: drogi ekspresowej w korytarzu zarezerwowanym dla trasy N-S (S-79) na odcinku od węzła Lotnisko do węzła Marynarska oraz odcinek drogi ekspresowej w korytarzu zarezerwowanym dla Południowej Obwodnicy Warszawy (S-2) na odcinku węzeł Lotnisko – węzeł Puławska;
  • etap III, obejmujący odcinek drogi ekspresowej w korytarzu zarezerwowanym dla Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinku węzeł Konotopa – węzeł Opacz – węzeł Lotnisko.

Szacowany koszt całkowity projektu to 2 959 059 tys. zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej obejmuje 1 574 046 tys zł. Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2006 – 2010.

Przeczytaj także:

Budowa drogi ekspresowej S-2 w Warszawie (2007-10-01)

Wschodnia obwodnica Warszawy przez Wesołą (2007-07-11)

Warszawa potrzebuje systemu obwodnic (2006-08-29)


Podobne wiadomości:

Budowa drogi ekspresowej S-2 w Warszawie

Budowa drogi ekspresowej S-2 w Warszawie

Polskie drogi 2007-10-01

Komentuj:

~Remek 2007-10-07

markus - "inteligent"

~markus 2007-10-04

remek - minimalista

~raczek 2007-10-03

nigdy kibic, nigdy

~Remek 2007-10-03

Ja też się wstydzę, jak czytam niektóre wypowiedzi...

~wstydzę się 2007-10-03

Żeby stolica nie miała obwodnicy ,dostępu do autostrady i porządnego lotniska i dworca kolejowego - wstyd na cały świat . Rządy czerwonego Kwacha przez 8 lat tego nie zmieniły i rządy niby prawicy PiS i PO też tego nie zmieniły . Nie ma na kogo głosowac w najbliższych wyborach - te same zziajane mordy kurczowo trzymające się stołków .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.