mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na budowę obwodnicy Warszawy

Umowa na budowę obwodnicy Warszawy

Ministerstwo Transportu poinformowało o podpisaniu wstępnej umowy na budowę południowej obwodnicy Warszawy. Budowa S-2, na odcinku Konotopa - Puławska będzie finansowana z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Budowa drogi ekspresowej S-2, będącej częścią transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T, wraz z planowaną budową obwodnicy północnej, ma połączyć odcinki autostrady A-2 na terenie aglomeracji warszawskiej.

Zakres robót obejmuje budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej S-2 na odcinku węzeł Konotopa – węzeł Puławska, o długości 14,4 km wraz z pięcioma węzłami drogowymi. Każda jezdnia ma mieć po trzy pasy ruchu. Wybudowana zostanie także dwujezdniowa droga ekspresowa S-79 na odcinku węzeł Lotnisko – węzeł Marynarska, o długości 4,4 km wraz z dwoma węzłami drogowymi. Dla zapewnienia funkcjonalności układu ulicznego w związku z budową dróg ekspresowych, w ich bezpośrednim sąsiedztwie wybudowane będą odcinki ulicy Poleczki i ulicy Wirażowej oraz w ramach budowy węzłów przebudowane zostaną Aleje Jerozolimskie i Aleja Krakowska.

Projekt obwodnicy został podzielony na trzy etapy:

  • etap I, obejmujący odcinki: ul. Poleczki od ul. Osmańskiej do ul. Wirażowej (z wiaduktem nad linią kolejową i drogą ekspresową) oraz odcinek ul. Wirażowej od Poleczki do powiązania z układem drogowym lotniska w rejonie węzła MPL Okęcie;
  • etap II, obejmujący odcinki: drogi ekspresowej w korytarzu zarezerwowanym dla trasy N-S (S-79) na odcinku od węzła Lotnisko do węzła Marynarska oraz odcinek drogi ekspresowej w korytarzu zarezerwowanym dla Południowej Obwodnicy Warszawy (S-2) na odcinku węzeł Lotnisko – węzeł Puławska;
  • etap III, obejmujący odcinek drogi ekspresowej w korytarzu zarezerwowanym dla Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinku węzeł Konotopa – węzeł Opacz – węzeł Lotnisko.

Szacowany koszt całkowity projektu to 2 959 059 tys. zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej obejmuje 1 574 046 tys zł. Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2006 – 2010.

Przeczytaj także:

Budowa drogi ekspresowej S-2 w Warszawie (2007-10-01)

Wschodnia obwodnica Warszawy przez Wesołą (2007-07-11)

Warszawa potrzebuje systemu obwodnic (2006-08-29)


Podobne wiadomości:

Budowa drogi ekspresowej S-2 w Warszawie

Budowa drogi ekspresowej S-2 w Warszawie

Polskie drogi 2007-10-01

Komentuj:

~Remek 2007-10-07

markus - "inteligent"

~markus 2007-10-04

remek - minimalista

~raczek 2007-10-03

nigdy kibic, nigdy

~Remek 2007-10-03

Ja też się wstydzę, jak czytam niektóre wypowiedzi...

~wstydzę się 2007-10-03

Żeby stolica nie miała obwodnicy ,dostępu do autostrady i porządnego lotniska i dworca kolejowego - wstyd na cały świat . Rządy czerwonego Kwacha przez 8 lat tego nie zmieniły i rządy niby prawicy PiS i PO też tego nie zmieniły . Nie ma na kogo głosowac w najbliższych wyborach - te same zziajane mordy kurczowo trzymające się stołków .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.