Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na dokumentację dla S19

Umowa na dokumentację dla S19

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do budowy drogi ekspresowej S19 na odcinku Lutoryż – Barwinek. Wykonawca ma opracować dokumentacje projektową trasy do końca 2009 roku.

Umowa na dokumentację dla S19
Umowę na kompleksowe przygotowanie do realizacji budowy drogi ekspresowej S19 Kuźnica Białostocka – Barwinek, na odcinku Lutoryż – Barwinek (granica państwa), wartą ponad 12,3 mln euro, GDDKiA podpisała z konsorcjum firm Arcadis Profil Sp. z o.o. i Mosty Katowice Sp. z o.o.

Zgodnie z umową wykonawca ma przygotować materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, materiały do wniosku o wydanie decyzji lokalizacyjnej, opracowanie projektu budowlanego oraz przygotować projekt wykonawczy i dokumentację przetargową, a także uzyskać pozwolenie na budowę. Końcowy termin wykonania opracowań i dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę wynosi 23 miesiące od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do końca 2009 r., co w praktyce oznacza, że konsorcjum ma na to tylko 19 miesięcy.

Projektowany odcinek jest częścią drogi ekspresowej S19, która zaliczana będzie do podstawowego układu komunikacyjnego Polski, stanowiąc główną trasę komunikacyjną na kierunku północ – południe we wschodniej części kraju. Droga S19 łączyć będzie granicę państwa z Białorusią w Kuźnicy z południową granicą w Barwinku ze Słowacją, co decyduje także o jej międzynarodowym znaczeniu. Planowana trasa ma mieć długość około 91,4 km. Zakres robót obejmie wykonanie docelowo dwujezdniowej drogi, po dwa pasy w każdą stronę, o nośności 115 kN na oś, wraz z budową obiektów inżynierskich, węzłów, miejsc obsługi podróżnych, przebudową kolidującej infrastruktury technicznej oraz budową dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~major 2008-05-26

ale te drogi w polu nie są aż tak tragiczne, po remoncie nawet znośne.... większą barierą jest przejechać przez zakorkowany Rzeszów... ja tu jeżdżę codziennie to widzę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg
S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg
Wcześniejszy przetarg na realizację ten inwestycji został unieważniony z powodu braku pieniędzy. Kilka dni temu ogłoszono przetarg na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe (STEŚ) dla S10 Bydgoszcz – Toruń. Otwiera to ponownie drogę do realizacji inwestycji.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj