mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na dokumentację dla S19

Umowa na dokumentację dla S19

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do budowy drogi ekspresowej S19 na odcinku Lutoryż – Barwinek. Wykonawca ma opracować dokumentacje projektową trasy do końca 2009 roku.

Umowa na dokumentację dla S19
Umowę na kompleksowe przygotowanie do realizacji budowy drogi ekspresowej S19 Kuźnica Białostocka – Barwinek, na odcinku Lutoryż – Barwinek (granica państwa), wartą ponad 12,3 mln euro, GDDKiA podpisała z konsorcjum firm Arcadis Profil Sp. z o.o. i Mosty Katowice Sp. z o.o.

Zgodnie z umową wykonawca ma przygotować materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, materiały do wniosku o wydanie decyzji lokalizacyjnej, opracowanie projektu budowlanego oraz przygotować projekt wykonawczy i dokumentację przetargową, a także uzyskać pozwolenie na budowę. Końcowy termin wykonania opracowań i dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę wynosi 23 miesiące od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do końca 2009 r., co w praktyce oznacza, że konsorcjum ma na to tylko 19 miesięcy.

Projektowany odcinek jest częścią drogi ekspresowej S19, która zaliczana będzie do podstawowego układu komunikacyjnego Polski, stanowiąc główną trasę komunikacyjną na kierunku północ – południe we wschodniej części kraju. Droga S19 łączyć będzie granicę państwa z Białorusią w Kuźnicy z południową granicą w Barwinku ze Słowacją, co decyduje także o jej międzynarodowym znaczeniu. Planowana trasa ma mieć długość około 91,4 km. Zakres robót obejmie wykonanie docelowo dwujezdniowej drogi, po dwa pasy w każdą stronę, o nośności 115 kN na oś, wraz z budową obiektów inżynierskich, węzłów, miejsc obsługi podróżnych, przebudową kolidującej infrastruktury technicznej oraz budową dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~major 2008-05-26

ale te drogi w polu nie są aż tak tragiczne, po remoncie nawet znośne.... większą barierą jest przejechać przez zakorkowany Rzeszów... ja tu jeżdżę codziennie to widzę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe
BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe
Już jutro rusza we Włoszech prestiżowa wystawa Villa d`Este. To właśnie tam zadebiutuje najnowszy projekt bawarskiego producenta. Koncepcyjny model nawiązuje do legendarnej „ósemki”. Czy w końcu doczekamy się następcy?