mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na dokumentację dla S19

Umowa na dokumentację dla S19

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do budowy drogi ekspresowej S19 na odcinku Lutoryż – Barwinek. Wykonawca ma opracować dokumentacje projektową trasy do końca 2009 roku.

Umowa na dokumentację dla S19
Umowę na kompleksowe przygotowanie do realizacji budowy drogi ekspresowej S19 Kuźnica Białostocka – Barwinek, na odcinku Lutoryż – Barwinek (granica państwa), wartą ponad 12,3 mln euro, GDDKiA podpisała z konsorcjum firm Arcadis Profil Sp. z o.o. i Mosty Katowice Sp. z o.o.

Zgodnie z umową wykonawca ma przygotować materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, materiały do wniosku o wydanie decyzji lokalizacyjnej, opracowanie projektu budowlanego oraz przygotować projekt wykonawczy i dokumentację przetargową, a także uzyskać pozwolenie na budowę. Końcowy termin wykonania opracowań i dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę wynosi 23 miesiące od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do końca 2009 r., co w praktyce oznacza, że konsorcjum ma na to tylko 19 miesięcy.

Projektowany odcinek jest częścią drogi ekspresowej S19, która zaliczana będzie do podstawowego układu komunikacyjnego Polski, stanowiąc główną trasę komunikacyjną na kierunku północ – południe we wschodniej części kraju. Droga S19 łączyć będzie granicę państwa z Białorusią w Kuźnicy z południową granicą w Barwinku ze Słowacją, co decyduje także o jej międzynarodowym znaczeniu. Planowana trasa ma mieć długość około 91,4 km. Zakres robót obejmie wykonanie docelowo dwujezdniowej drogi, po dwa pasy w każdą stronę, o nośności 115 kN na oś, wraz z budową obiektów inżynierskich, węzłów, miejsc obsługi podróżnych, przebudową kolidującej infrastruktury technicznej oraz budową dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~major 2008-05-26

ale te drogi w polu nie są aż tak tragiczne, po remoncie nawet znośne.... większą barierą jest przejechać przez zakorkowany Rzeszów... ja tu jeżdżę codziennie to widzę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.