mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na drugą jezdnię S3 z Sulechowa do Zielonej Góry

Umowa na drugą jezdnię S3 z Sulechowa do Zielonej Góry

W piątek (10 kwietnia br.) podpisana została umowa na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S3 na odcinku od Sulechowa do węzła Zielona Góra Północ. Gorsza wiadomość jest taka, że nową drogą pojedziemy dopiero latem 2017 r.

Umowa na drugą jezdnię S3 z Sulechowa do Zielonej Góry

Podpisana umowa pomiędzy GDDKiA a firmą Strabag na realizację tego zadania opiewa na kwotę niemal 299 mln zł. Kontrakt zakłada przede wszystkim wybudowanie drugiej jezdni drogi ekspresowej S3 pomiędzy Sulechowem a Zieloną Górą o długości 13,4 km.

Ponadto firma Strabag będzie musiała wykonać prace na istniejącej jezdni, w celu dostosowania jej do odpowiednich parametrów oraz do ruchu jednokierunkowego (obecnie odbywa się na niej ruch w dwie strony). Powstaną również dwa nowe mosty na Odrze. Pierwszy wraz z nową drogą ma być gotowy w sierpniu 2017 roku. Natomiast drugi – w miejscu istniejącego, który nie spełnia norm dla tej klasy drogi, a ponadto jest już mocno wyeksploatowany – zostanie oddany do użytku dwa lata później.

Wybudowane zostaną przejścia dla zwierząt, w tym dwa duże nad drogą, podobne do tego, jakie znajduje się niedaleko Międzyrzecza na oddanym w ubiegłym roku do ruchu odcinku S3 Gorzów Wlkp. – Międzyrzecz. Cała droga zostanie ogrodzona siatką o wysokości 2 m, wkopaną na głębokość 0,5 metra, w celu ochrony przed wtargnięciem zwierząt na drogę. Zamontowane zostaną również ekrany akustyczne o łącznej długości ponad 1,5 km. Pojawią się one przy Sulechowie oraz na wysokości Cigacic i Górzykowa, a także Zawady.Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Znamy polskie ceny Audi RS3 Sportback

auto motor i sport 2015-05-21

Najmocniejszy kompakt w segmencie premium - Audi RS3 Sportback wjeżdża do polskich salonów. Zobacz, ile kosztuje niemiecki sportowiec.

Komentuj:

~asasseloo 2015-04-16

dobrze, S3 jest bardzo ważna i wygodna dla połączenia gór z morzem! Do tej pory warto było jeździć przez Niemcy i ring Berlina, ale niebawem wrócimy do Polski!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.