mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na kolejne kilometry A4 do granicy z Ukrainą

Umowa na kolejne kilometry A4 do granicy z Ukrainą

Ostatni odcinek autostrady A4 do granicy z Ukrainą powstanie do kwietnia 2012 roku – zapewnia GDDKiA, która podpisała właśnie umowę wykonawcą odcinka Radymno-Korczowa (gr. państwa). Wartość umowy to 818,5 mln zł.

Umowa na kolejne kilometry A4 do granicy z Ukrainą
Wykonawca prac będzie firma J&P AVAX z Grecji. To druga już umowa na realizację autostrady A4 na Podkarpaciu, na odcinek Radymno-Korczowa (gr. państwa). Ten odcinek autostrady A4, podobnie jak odcinek Jarosław (W.Wierzbna)-Radymno, realizowany będzie systemem „Projektuj i Buduj”. Systemem, który ma na celu skrócenie czasu realizacji inwestycji. Zakłada on zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. Dzięki temu inwestycja realizowana jest w szybszym tempie. Nowy odcinek A4 będzie objęty dziesięcioletnim okresem gwarancji.

Autostrada A4 na tym odcinku zostanie wyposażona w dwie jezdnie o przekroju poprzecznym 2x2 z szerokim pasem dzielącym umożliwiającym rozbudowę drogi do przekroju poprzecznego 2x3. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji projektowej, w tym projektów budowlanych, uzyskania w imieniu inwestora wymaganych decyzji administracyjnych oraz wykonania robót budowlanych. Budowa autostrady obejmie m.in. budowę  dwupoziomowego węzła drogowego „Korczowa”, budowę 12 dwupoziomowych przejazdów z drogami poprzecznymi przecinającymi autostradę, budowę drogowych obiektów inżynierskich w ciągu i nad autostradą (mostów, wiaduktów, estakady, przejść dla zwierząt, przejazdów gospodarczych).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~alejaja 2009-11-09

jak rozumiem, Przemysl dorzuci od siebie za te nadlozone okolo 20-30 km autostrady ? za ktore bedzie moznabyloby zbudowac okolo 50-60km BEZPLATNYCH drog ekspresowych ? w tym kraju rzadza sami idioci. ps. na podkarpaciu nie ma terenow zurbanizowanych, ktore nalezaloby omijac...

~ssh 2009-11-05

o, sorki za niezauważenie wypowiedzi imao

~ssh 2009-11-05

I tu się mylicie. Autostradę tak zakręcono głównie wskutek usilnych starań Przemyśla, który lamentował, że zostanie zmarginalizowany gdyby autostrada biegła na północ od drogi krajowej nr 4. Obecnie duży ruch do granicy jest przez Przemyśl właśnie.

~imao 2009-11-05

na południe od węzła radymno jest Przemyśl, ktory lobbowal o takie właśnie jak najbliższe poprowadzenie autostrady

aaa 2009-11-05

Pewnie po to żeby ominąć tereny mocno zurbanizowane. Innego racjonalnego powodu nie widzę, chyba że znów jakieś strefy ochronne. Kiedyś w zachodniej Polsce za czasów PRL i układu warszawskiego był nakaz budowy "serpentynek" żeby w razie ruchów wojsk trudniej było je trafić z powietrza. Ale to już przeszłość, całe szczęście.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie
Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie
Włoski producent odświeża ofertę najmniejszego modelu w gamie. Fiat Panda będzie teraz dostępny w dwóch nowych wersjach: City Cross oraz 4x4. Obydwa modele można już zamawiać w salonach.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech