mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na kolejny odcinek AOW

Umowa na kolejny odcinek AOW

Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o podpisaniu umowy na budowę kolejnego odcinka Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Dotyczy ona pierwszej części zadania, czyli Łącznika Kobierzyce i początkowych 12 km autostrady A8.

Umowa na kolejny odcinek AOW
6 października bieżącego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na realizację pierwszej części zadania związanego z budową Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (A8). Wykonawcą zadania jest firma Budimex-Dromex. To już druga umowa dotycząca AOW. Wcześniej podpisano kontrakt na budowę mostu przez Odrę w ciągu autostrady A8.

Realizacja pierwszej części Autostradowej Obwodnicy Wrocławia obejmuje budowę blisko 2,5 km łącznika Kobierzyce oraz prawie 12 km fragment autostrady A8. Wykonawca wycenił inwestycję na około 780 mln zł. Czas jej realizacji wynosi 26 miesięcy.

Cała Autostradowa Obwodnica Wrocławia ma mieć długość 35,4 km. Będzie drogą o parametrach autostrady, o nośności 115 kN na oś i prędkości projektowej 120 km/h. Kierowcy otrzymają do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, a docelowo po trzy pasy ruchu. W ciągu trasy będzie sześć węzłów: Kobierzyce, Nowa Wieś, Cesarzowice, Lotnisko, Kosmonautów i Widawa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~mil1231@gazeta.pl 2008-10-20

alfista, coś ty wymyślił? obwodnica to po prostu tangenziale i taka nazwa jest we Włoszech używana.

~Alfista 2008-10-11

A może by pisać zamiast ring - raccordo anulare? Znaczy z grubsza to samo, a tak w ogóle autostrady to właśnie włoski wynalazek!

~Kuba 2008-10-10

"Kierowcy otrzymają do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, a docelowo po trzy pasy ruchu." Blad!! Trudno napisac ze od wezla z DK5/S5 do A4 bedzie odrazu 2x3??

~ja 2008-10-10

A dlaczego z niemieckiego? a po angielsku jak jest pierścień?

~Kiejstut 2008-10-10

A ja chciałbym, żeby jedynym problemem było nadanie nazwy !!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.