mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na kolejny odcinek autostrady A4 do Tarnowa

Umowa na kolejny odcinek autostrady A4 do Tarnowa

Jest umowa na budowę kolejnego odcinka autostrady A4 w kierunku wschodnim. Wykonawcą ponad 20-kilometrowej autostrady A4 od węzła Brzesko do węzła Wierzchosławice będzie polsko-macedońskie konsorcjum firm NDI SA z Sopotu oraz SB Granit SA ze Skopje. Wartość kontraktu to ponad 622,5 mln zł. Budowa będzie trwała 2 lata.

Umowa na kolejny odcinek autostrady A4 do Tarnowa
Pod koniec listopada 2009 roku w krakowskim oddziale GDDKiA rozstrzygnięto przetarg na budowę autostrady A4 w kierunku Tarnowa. Wykonawcą odcinka Brzesko-Wierzchosławice o długości 20,8 km miało zostać konsorcjum firm NDI SA z Warszawy oraz SB Granit SA ze Skopje, które złożyło ofertę w wysokości 622.518.403,13 zł brutto. Jednakże dwóch spośród pozostałych uczestników przetargu – Dragados SA oraz konsorcjum z POLDiM SA na czele - oprotestowało rozstrzygnięcie.

GDDKiA oddaliła protesty uznając je za bezzasadne, lecz Dragados skorzystał z dalszej ścieżki odwoławczej do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Prezes zwołał posiedzenie Krajowej Izby Odwoławczej, która orzekła, że rozstrzygnięcie komisji przetargowej było słuszne. Następnie postępowanie przetargowe zostało poddane kontroli uprzedniej Prezesa UZP, która zakończyła się pomyślnie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~mara 2010-02-07

Czeka się na autostrady, drogi ekspresowe wiele lat. Równie potrzebne a może nawet póki nie ma jeszcze tylu autostrad to bardziej przydatne są w Polsce obwodnice. Mamy przejazdy przez miejscowości, miasta, wsie i pełno kolorowych reklam klubów nocnych, reklam produktów, wulkanizacji, itd czasem mylących się ze znakami drogowymi. Myślę, że obwodnice są u nas b. potrzebne a drogi ekspresowe i autostrady (które mamy za drogie dla kieszeni) powinny być budowane w miarę możliwości raczej na bezużytecznych terenach i nie niszcząc przy tym np. starych domów. W wielu krajach są ZJAZDY z autostrad i dróg ekspresowych do wielu miejscowości a zamiast masy mieniących szyldów jest w miarę porządek -są jednolite szyldy informujące o miejscu kulturalnym, zabytku, starej zabudowie czy miejscu turystycznym.

sadlonbielsko 2010-02-07

NDI SA z Warszawy ma oddział w Sopocie (wypoczynkowy)

~dpl1000 2010-02-05

To skad oni w koncu sa? z Sopotu czy z Warszawy?! Żenada Panie autorze,kolejna...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.