mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na nadzór nad A-1

Umowa na nadzór nad A-1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy na zarządzanie projektem Funduszu Spójności, związanym z budową autostrady A-1 z Pyrzowic do Sośnicy. Wykonawca zadania będzie także prowadzić nadzór nad realizacją prac.

Umowa na nadzór nad A-1
GDDKiA podpisała umowę z konsorcjum firm Arkadis Profil Sp. z o.o. i Mott MacDonald Limited. Oferta firmy została wybrana z pośród siedmiu innych złożonych w przetargu. Wykonawca ma zarządzać projektem Funduszu Spójności w zakresie budowy autostrady A-1 na 43 km odcinku Pyrzowice – Sośnica i będzie pełnić nadzór nad przebiegiem prac budowlanych. Konsorcjum ma zrealizować zadanie w ciągu 58 miesięcy od daty podpisania umowy, której wartość wynosi blisko 36,7 mln zł.

Odcinek autostrady A-1 z Pyrzowic do Sośnicy będzie przebiegać w środkowej, najbardziej zurbanizowanej części województwa śląskiego. Na skrzyżowaniu autostrad A-1 i A-4 oraz drogi krajowej nr 44 został zaprojektowany trzypoziomowy węzeł autostradowy Sośnica, który ma być realizowany w pierwszej kolejności. Na odcinku zaprojektowano sześć węzłów autostradowych, 49 obiektów inżynierskich w tym estakadę o długości 1625 m, miejsca obsługi podróżnych (MOP Dobieszowice i MOP Wieszowa) oraz obwód utrzymania autostrad (OUA) w Maciejowie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~SEBUS 2008-04-22

Daj numer do Swojej mamy lub żony, to bardzo chetnie im przekaże to co masz im do powiedzenia

~V 2008-04-22

no to bedzie waskie gardlo, ale i tak sie ciesze ze Strykow-Pyrzowicei Pyrzowice-Sosnica

~Rokson 2008-04-21

Otwierają koperty? Co na to CBA powie? :D

~Poznaniak 2008-04-21

odcinek strykow pyrzowice w przyszlym roku ruszy podobno nie dlugo otwieraja koperty z ofertami gorzej to jest z odcinkiem torun strykow bo tu nawet nie slychac o wykupie gruntow i nikt nawet o nim sie nie zajaknal... to jest dopiero katastrofa z tym odcinkiem

~pliers 2008-04-21

SEBUS... ani przez chwilę nie twierdziłem że nie masz racji. Znasz się lepiej? OK, przyjmuję do wiadomości, chodzi mi o to że bez potrzeby obrażasz ludzi wysywając ich od tępaków, tylko dlatego że wiedzą mniej niż Ty. A na pewno nie możesz ani mi ani nikomu innemu zabronić wyrażania swojej (czasem błędnej) opinii, teksty typu "tępaku" czy "to świadczy o Tobie, możesz sobie zachować dla żony albo mamy. Masz wiedzę, grtuluję, nie potrafisz się jednak z nią z nikim podzielić w normalny sposób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando