mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na nadzór nad A-1

Umowa na nadzór nad A-1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy na zarządzanie projektem Funduszu Spójności, związanym z budową autostrady A-1 z Pyrzowic do Sośnicy. Wykonawca zadania będzie także prowadzić nadzór nad realizacją prac.

Umowa na nadzór nad A-1
GDDKiA podpisała umowę z konsorcjum firm Arkadis Profil Sp. z o.o. i Mott MacDonald Limited. Oferta firmy została wybrana z pośród siedmiu innych złożonych w przetargu. Wykonawca ma zarządzać projektem Funduszu Spójności w zakresie budowy autostrady A-1 na 43 km odcinku Pyrzowice – Sośnica i będzie pełnić nadzór nad przebiegiem prac budowlanych. Konsorcjum ma zrealizować zadanie w ciągu 58 miesięcy od daty podpisania umowy, której wartość wynosi blisko 36,7 mln zł.

Odcinek autostrady A-1 z Pyrzowic do Sośnicy będzie przebiegać w środkowej, najbardziej zurbanizowanej części województwa śląskiego. Na skrzyżowaniu autostrad A-1 i A-4 oraz drogi krajowej nr 44 został zaprojektowany trzypoziomowy węzeł autostradowy Sośnica, który ma być realizowany w pierwszej kolejności. Na odcinku zaprojektowano sześć węzłów autostradowych, 49 obiektów inżynierskich w tym estakadę o długości 1625 m, miejsca obsługi podróżnych (MOP Dobieszowice i MOP Wieszowa) oraz obwód utrzymania autostrad (OUA) w Maciejowie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~SEBUS 2008-04-22

Daj numer do Swojej mamy lub żony, to bardzo chetnie im przekaże to co masz im do powiedzenia

~V 2008-04-22

no to bedzie waskie gardlo, ale i tak sie ciesze ze Strykow-Pyrzowicei Pyrzowice-Sosnica

~Rokson 2008-04-21

Otwierają koperty? Co na to CBA powie? :D

~Poznaniak 2008-04-21

odcinek strykow pyrzowice w przyszlym roku ruszy podobno nie dlugo otwieraja koperty z ofertami gorzej to jest z odcinkiem torun strykow bo tu nawet nie slychac o wykupie gruntow i nikt nawet o nim sie nie zajaknal... to jest dopiero katastrofa z tym odcinkiem

~pliers 2008-04-21

SEBUS... ani przez chwilę nie twierdziłem że nie masz racji. Znasz się lepiej? OK, przyjmuję do wiadomości, chodzi mi o to że bez potrzeby obrażasz ludzi wysywając ich od tępaków, tylko dlatego że wiedzą mniej niż Ty. A na pewno nie możesz ani mi ani nikomu innemu zabronić wyrażania swojej (czasem błędnej) opinii, teksty typu "tępaku" czy "to świadczy o Tobie, możesz sobie zachować dla żony albo mamy. Masz wiedzę, grtuluję, nie potrafisz się jednak z nią z nikim podzielić w normalny sposób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.