mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na projekt ?Zakopianki?

Umowa na projekt ?Zakopianki?

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie dokumentacji projektowej dla odcinka „Zakopianki” z Rdzawki do Nowego Targu. Prace projektowe będą kosztować ponad 18 mln zł.

Umowa na projekt ?Zakopianki?
"Zakopianka" pomiędzy Rdzawką a Nowym Targiem będzie praktycznie nową drogą klasy GP (główna przyspieszona) o długości 17,2 km. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z poboczami bitumicznymi. Jezdnie będzie rozdzielał pas zieleni o szerokości 5 m.

Ogłoszenie przetargu na wykonanie dokumentacji i ostateczne podpisanie umowy, było możliwe dzięki temu, że Samorządowcy z Nowego Targu, Raby Wyżnej i Rabki oraz władze powiatu nowotarskiego bardzo poważnie podeszli do tematu modernizacji najważniejszej drogi regionu i podjęli konstruktywny dialog z inwestorem. W wyniku konsultacji udało się opracować taki przebieg nowej drogi, który nie będzie ingerował w zabudowę okolicznych terenów i nie budzi protestów społecznych.

Wykonawcą dokumentacji projektowej będzie Krakowskie Biuro Projektów Dróg i Mostów "Transprojekt" Sp. z o.o., które otrzyma wynagrodzenie w kwocie ponad 18 mln zł. Opracowanie projektowe wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę ma być gotowe na 31 grudnia 2009 roku. W umowie projektant zobowiązał się do pełnienia nadzoru autorskiego w okresie prowadzenia robót. Dzięki temu na bieżąco w trakcie prac budowlanych będą możliwe drobne korekty, co nie opóźni realizacji inwestycji. Jeśli zaistnieje potrzeba dokonania jakichkolwiek poprawek wynikających z wad w opracowaniach projektowych, to wykonawca nie otrzyma za nie dodatkowego wynagrodzenia.

Według planów budowa ma rozpocząć się wiosną 2010 roku i zakończyć w grudniu 2011 roku. Całkowity koszt realizacji inwestycji powinien wynieść około 580,0 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Gwiazdy błyszczały

auto motor i sport 0000-00-00

Wielki show w środku Warszawy zafundowały kibicom gwiazdy rajdów samochodowych. A sam ten show - czyli Rajd Barbórki - wyrasta na wielkie wydarzenie sportowe, promocyjne i medialne.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.