mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na projekt obwodnicy

Umowa na projekt obwodnicy

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla obwodnicy Zatora, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 28.

Umowa na projekt obwodnicy
Obwodnica Zatora w ciągu drogi krajowej nr 28 będzie drogą jednojezdniową o długości 2,5 km omijającą miasto od strony południowo - zachodniej. Będzie to droga klasy GP, czyli główna przyspieszona, o nawierzchni przystosowanej do przenoszenia obciążeń 115 kN oś. Nowa droga będzie łączyć się z istniejącymi drogami krajowymi nr 28 i nr 44. W tych miejscach zaplanowano ronda. Na trasie zostanie ponadto wybudowane skrzyżowanie z drogą powiatową. Projektowaną obwodnicę przecinać będzie droga wojewódzka (pobiegnie wiaduktem), która pod musi zostać przełożona na odcinku prawie pół kilometra.

Wykonawcą dokumentacji projektowej będzie konsorcjum firm MP-Mosty Sp. z o.o. oraz MP-Mosty Biuro Usług Inżynierskich s.c. Marta Potępa, Mariusz Potępa, które otrzyma wynagrodzenie w kwocie ponad 1,3 mln zł. Opracowanie projektowe wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę ma być gotowe w sierpniu 2009 roku. Ponadto wykonawca zobowiązał się do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją projektu. Według planów budowa obwodnicy ma rozpocząć się w I kwartale 2010 roku i zakończyć w ciągu 10 miesięcy. Koszt realizacji inwestycji to około 50,0 mln zł.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.