mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na projekt obwodnicy

Umowa na projekt obwodnicy

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla obwodnicy Zatora, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 28.

Umowa na projekt obwodnicy
Obwodnica Zatora w ciągu drogi krajowej nr 28 będzie drogą jednojezdniową o długości 2,5 km omijającą miasto od strony południowo - zachodniej. Będzie to droga klasy GP, czyli główna przyspieszona, o nawierzchni przystosowanej do przenoszenia obciążeń 115 kN oś. Nowa droga będzie łączyć się z istniejącymi drogami krajowymi nr 28 i nr 44. W tych miejscach zaplanowano ronda. Na trasie zostanie ponadto wybudowane skrzyżowanie z drogą powiatową. Projektowaną obwodnicę przecinać będzie droga wojewódzka (pobiegnie wiaduktem), która pod musi zostać przełożona na odcinku prawie pół kilometra.

Wykonawcą dokumentacji projektowej będzie konsorcjum firm MP-Mosty Sp. z o.o. oraz MP-Mosty Biuro Usług Inżynierskich s.c. Marta Potępa, Mariusz Potępa, które otrzyma wynagrodzenie w kwocie ponad 1,3 mln zł. Opracowanie projektowe wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę ma być gotowe w sierpniu 2009 roku. Ponadto wykonawca zobowiązał się do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją projektu. Według planów budowa obwodnicy ma rozpocząć się w I kwartale 2010 roku i zakończyć w ciągu 10 miesięcy. Koszt realizacji inwestycji to około 50,0 mln zł.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech