Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na przebudowę ulicy Starogroblowej we Wrocławiu

Umowa na przebudowę ulicy Starogroblowej we Wrocławiu

Zadanie Przebudowa układu drogowego oraz infrastruktury podziemnej i naziemnej w rejonie wiaduktu kolejowego przy ul. Starogroblowej we Wrocławiu polega na przystosowaniu, pod przyszłe połączenie tramwajowe, infrastruktury podziemnej i drogowej w trakcie prowadzonej w najbliższym okresie inwestycji kolejowej w ramach, której zostanie poszerzony wiadukt nad ulicą Starogroblową. Kontrakt wart blisko 4,8 mln zł realizuje Przedsiębiorstwo Drogowe Drobud.

Umowa na przebudowę ulicy Starogroblowej we Wrocławiu
Wykonawca musi w ramach kontraktu przygotować także dokumentację projektową. Podstawowym założeniem inwestycji jest dostosowanie do nowej konstrukcji sieci wodno-kanalizacyjnych i innej infrastruktury podziemnej. Dlatego zakres podstawowy tego zadania obejmuje wymienione elementy i remont jednej jezdni pod wiaduktem. Jednak, co jest ujęte w dokumentacji przetargowej jako tzw. zadanie uzupełniające, dążymy do przebudowy ulicy Starogroblowej na odcinku 250 m – mają tu powstać dwie jezdnie chodniki i ścieżki rowerowe, a pod przyszłą linię tramwajową pozostawione będzie miejsce.

Szacunkowy koniec realizacji robót budowlanych to IV kw. 2013

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~jumper 2012-08-23

Dodajmy ze w pierwotnym przetargu wygrala firma ZIAJKA ktora odmówiła rozpoczęcia prac bo... przeliczyła się i wyszło im że jednak im sie nie oplaca . Wroclawska firma ZIAJKA od lat slynie z partactw i kretactw . Brawo Pan Ziajka - budowniczy Wrocawia . Już niedługo kolejne przetargi i ZIAJKA na pewno niedługo znów Pan "błyśnie" . Nie chce mi się pisać co zdążyli już spierniczyć we Wrocławiu i okolicy ale trochę tego jest . Żenada...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?