mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na przebudowę ulicy Starogroblowej we Wrocławiu

Umowa na przebudowę ulicy Starogroblowej we Wrocławiu

Zadanie Przebudowa układu drogowego oraz infrastruktury podziemnej i naziemnej w rejonie wiaduktu kolejowego przy ul. Starogroblowej we Wrocławiu polega na przystosowaniu, pod przyszłe połączenie tramwajowe, infrastruktury podziemnej i drogowej w trakcie prowadzonej w najbliższym okresie inwestycji kolejowej w ramach, której zostanie poszerzony wiadukt nad ulicą Starogroblową. Kontrakt wart blisko 4,8 mln zł realizuje Przedsiębiorstwo Drogowe Drobud.

Umowa na przebudowę ulicy Starogroblowej we Wrocławiu
Wykonawca musi w ramach kontraktu przygotować także dokumentację projektową. Podstawowym założeniem inwestycji jest dostosowanie do nowej konstrukcji sieci wodno-kanalizacyjnych i innej infrastruktury podziemnej. Dlatego zakres podstawowy tego zadania obejmuje wymienione elementy i remont jednej jezdni pod wiaduktem. Jednak, co jest ujęte w dokumentacji przetargowej jako tzw. zadanie uzupełniające, dążymy do przebudowy ulicy Starogroblowej na odcinku 250 m – mają tu powstać dwie jezdnie chodniki i ścieżki rowerowe, a pod przyszłą linię tramwajową pozostawione będzie miejsce.

Szacunkowy koniec realizacji robót budowlanych to IV kw. 2013

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris Hybrid – w służbie miastu

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~jumper 2012-08-23

Dodajmy ze w pierwotnym przetargu wygrala firma ZIAJKA ktora odmówiła rozpoczęcia prac bo... przeliczyła się i wyszło im że jednak im sie nie oplaca . Wroclawska firma ZIAJKA od lat slynie z partactw i kretactw . Brawo Pan Ziajka - budowniczy Wrocawia . Już niedługo kolejne przetargi i ZIAJKA na pewno niedługo znów Pan "błyśnie" . Nie chce mi się pisać co zdążyli już spierniczyć we Wrocławiu i okolicy ale trochę tego jest . Żenada...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.