Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na trasę Warszawa - Janki po kontroli prezesa UZP

Umowa na trasę Warszawa - Janki po kontroli prezesa UZP

Umowa na budowę wylotówki drogi ekspresowej S8 z Warszawy w kierunku Janek zostanie podpisana po otrzymaniu pozytywnej opinii Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych oraz przekazaniu przez wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania zamówienia - poinformowało biuro prasowe Generalnejdyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Umowa na trasę Warszawa - Janki po kontroli prezesa UZP
Przypomnijmy, 15 marca 2013 r. GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę wylotu drogi ekspresowej S8 z Warszawy w kierunku Janek. Oferta wpłynęła od firmy Strabag na kwotę ponad 565 mln zł.  W przewidzianym terminie, czyli do 25 marca br., nie wpłynęły odwołania od wyboru najkorzystniejszej oferty. Jak podkreśla GDDKiA dopełnieniem procedury przetargowej  jest kontrola uprzednia (ex ante) tego postępowania. Procedura dotycząca wszystkich postepowań przetargowych, w których wartość przedmiotu zamówienia jest większa od 20 mln euro netto i są one współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji Prezesa UZP i dostarczeniu przez wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy kontrakt zostanie podpisany.

Zamówienie pn. „zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S8 na odc. Salomea – Wolica” wraz z powiązaniami z dk nr 7, odcinka Paszków – Opacz -Łopuszańska (odcinek pozamiejski)” to m.in. budowa odcinka drogi ekspresowej S8 od węzła Opacz do węzła Paszków (na odcinku Opacz – Janki Małe, na odcinku Janki Małe – Paszków) wraz z odcinkiem drogi o klasie GP (główna przyspieszona) od węzła Janki Małe do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721 wraz z budową obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej i w ciągu dróg krzyżujących się z drogą ekspresową, drogi klasy GP, budowa węzłów drogowych: Sokołowska, Janki Małe, Paszków; budowa obwodu utrzymania, miejsca kontroli pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego i Miejsca Obsługi Podróżnych.

Janki – Raszyn to droga krajowa, na której wspólnie przebiegają drogi krajowe nr 8 i nr 7 tworząc wspólny wjazd do Warszawy. Średnie natężenie dobowe na tej drodze wynosi  61 240 pojazdów przy jednoczesnej gęstej zabudowie, powodując, że jest to jeden z najbardziej obciążonych odcinków drogowych w Polsce. 

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda umacnia pozycję lidera
Skoda umacnia pozycję lidera
W sierpniu Skoda poprawiła swój zeszłoroczny wynik wynik aż o 30,9%, powiększając swoją przewagę nad kolejnymi konkurentami. Marka cieszyła się większą popularnością zarówno wśród odbiorców indywidualnych, jak i flotowych. Najchętniej wybieranym przez Polaków samochodem pozostaje Skoda Octavia.