mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na trasę Warszawa - Janki po kontroli prezesa UZP

Umowa na trasę Warszawa - Janki po kontroli prezesa UZP

Umowa na budowę wylotówki drogi ekspresowej S8 z Warszawy w kierunku Janek zostanie podpisana po otrzymaniu pozytywnej opinii Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych oraz przekazaniu przez wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania zamówienia - poinformowało biuro prasowe Generalnejdyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Umowa na trasę Warszawa - Janki po kontroli prezesa UZP
Przypomnijmy, 15 marca 2013 r. GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę wylotu drogi ekspresowej S8 z Warszawy w kierunku Janek. Oferta wpłynęła od firmy Strabag na kwotę ponad 565 mln zł.  W przewidzianym terminie, czyli do 25 marca br., nie wpłynęły odwołania od wyboru najkorzystniejszej oferty. Jak podkreśla GDDKiA dopełnieniem procedury przetargowej  jest kontrola uprzednia (ex ante) tego postępowania. Procedura dotycząca wszystkich postepowań przetargowych, w których wartość przedmiotu zamówienia jest większa od 20 mln euro netto i są one współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji Prezesa UZP i dostarczeniu przez wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy kontrakt zostanie podpisany.

Zamówienie pn. „zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S8 na odc. Salomea – Wolica” wraz z powiązaniami z dk nr 7, odcinka Paszków – Opacz -Łopuszańska (odcinek pozamiejski)” to m.in. budowa odcinka drogi ekspresowej S8 od węzła Opacz do węzła Paszków (na odcinku Opacz – Janki Małe, na odcinku Janki Małe – Paszków) wraz z odcinkiem drogi o klasie GP (główna przyspieszona) od węzła Janki Małe do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721 wraz z budową obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej i w ciągu dróg krzyżujących się z drogą ekspresową, drogi klasy GP, budowa węzłów drogowych: Sokołowska, Janki Małe, Paszków; budowa obwodu utrzymania, miejsca kontroli pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego i Miejsca Obsługi Podróżnych.

Janki – Raszyn to droga krajowa, na której wspólnie przebiegają drogi krajowe nr 8 i nr 7 tworząc wspólny wjazd do Warszawy. Średnie natężenie dobowe na tej drodze wynosi  61 240 pojazdów przy jednoczesnej gęstej zabudowie, powodując, że jest to jeden z najbardziej obciążonych odcinków drogowych w Polsce. 

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.