mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowy na S6 od Goleniowa do Koszalina w komplecie

Umowy na S6 od Goleniowa do Koszalina w komplecie

GDDKiA podpisała umowy na ostatnie brakujące fragmenty drogi ekspresowej S6 z Goleniowa do Koszalina. Kontrakty zawarto na odcinek Kołobrzeg Zachód - Ustronie Morskie.

Umowy na S6 od Goleniowa do Koszalina w komplecie

To już ostatnia, szósta umowa na realizację drogi ekspresowej S6 pomiędzy Goleniowem, a Koszalinem podpisana od końca września. Łączna długość tych 6 odcinków to 119,4 km, a łączna wartość zawartych kontraktów to ponad 2,2 miliarda złotych. Ostatni brakujący element to odcinek drogi Kołobrzeg Zachód - Ustronie Morskie. Będzie liczył 14,7 km długości (w skład tego wchodzi jeszcze obwodnica Kołobrzegu na DK11 o dł. 2 km). Wartość kontraktu wyliczono na 342 921 540,00 złotych.

Odcinek Kołobrzeg - Ustroniem Morskie rozpoczyna się za węzłem Kołobrzeg Zachód. Następnie przetnie rzekę Parsęta poszerzonym mostem, pod którym będą mogły również przechodzić zwierzęta. Na północ od miejscowości Niekanin zostanie wybudowany węzeł drogowy Kołobrzeg Wschód na przecięciu z DW 163. W tym rejonie droga zmieni swój kierunek z północno wschodniego na wschodni i trasa S6 od południa ominie Kołobrzeg. Dalej trasa będzie biegła na południe od lasu Kołobrzeskiego. Na północ od miejscowości Kukinia powstanie węzeł Ustronie Morskie, który będzie stanowił koniec odcinka.

W ramach tego projektu zostanie wybudowany etap IIIA obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK nr 11. Droga ta o długości 2 km będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę i będzie się łączyła z wcześniej wykonanymi przez samorząd fragmentami obwodnicy Kołobrzegu. Dzięki tej trasie z centrum Kołobrzegu zostanie wyprowadzony ruch z trasy S6 w kierunku portu.


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Audi RS6 w wersji allroad

auto motor i sport 2015-12-17

Koncern Volkswagen miał przyciąć gamę modelową, a tymczasem trwają prace nad uterenowioną wersją ekstremalnego Audi RS6. Czy taki samochód ma sens?

Komentuj:

~Bob Budowniczy 2015-12-01

To chyba koniec obecnego tempa zamykania akcji przetargowych i zawierania umów na budowę dróg. Teraz PiS weźmie pod lupę GDDKiA i będzie wszędzie wietrzyło spisków.nWitamy w IV Rzeczypospolitej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross