mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowy na S6 od Goleniowa do Koszalina w komplecie

Umowy na S6 od Goleniowa do Koszalina w komplecie

GDDKiA podpisała umowy na ostatnie brakujące fragmenty drogi ekspresowej S6 z Goleniowa do Koszalina. Kontrakty zawarto na odcinek Kołobrzeg Zachód - Ustronie Morskie.

Umowy na S6 od Goleniowa do Koszalina w komplecie

To już ostatnia, szósta umowa na realizację drogi ekspresowej S6 pomiędzy Goleniowem, a Koszalinem podpisana od końca września. Łączna długość tych 6 odcinków to 119,4 km, a łączna wartość zawartych kontraktów to ponad 2,2 miliarda złotych. Ostatni brakujący element to odcinek drogi Kołobrzeg Zachód - Ustronie Morskie. Będzie liczył 14,7 km długości (w skład tego wchodzi jeszcze obwodnica Kołobrzegu na DK11 o dł. 2 km). Wartość kontraktu wyliczono na 342 921 540,00 złotych.

Odcinek Kołobrzeg - Ustroniem Morskie rozpoczyna się za węzłem Kołobrzeg Zachód. Następnie przetnie rzekę Parsęta poszerzonym mostem, pod którym będą mogły również przechodzić zwierzęta. Na północ od miejscowości Niekanin zostanie wybudowany węzeł drogowy Kołobrzeg Wschód na przecięciu z DW 163. W tym rejonie droga zmieni swój kierunek z północno wschodniego na wschodni i trasa S6 od południa ominie Kołobrzeg. Dalej trasa będzie biegła na południe od lasu Kołobrzeskiego. Na północ od miejscowości Kukinia powstanie węzeł Ustronie Morskie, który będzie stanowił koniec odcinka.

W ramach tego projektu zostanie wybudowany etap IIIA obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK nr 11. Droga ta o długości 2 km będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę i będzie się łączyła z wcześniej wykonanymi przez samorząd fragmentami obwodnicy Kołobrzegu. Dzięki tej trasie z centrum Kołobrzegu zostanie wyprowadzony ruch z trasy S6 w kierunku portu.


Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Pięć Audi RS na torze

auto motor i sport 2015-12-25

Sport od R do S. Pięć samochodów, prawie 2400 KM i dwa miliony złotych. Z założenia Audi RS są do siebie podobne, w praktyce każde jest inne, ale to widać dopiero na torze.  

Komentuj:

~Bob Budowniczy 2015-12-01

To chyba koniec obecnego tempa zamykania akcji przetargowych i zawierania umów na budowę dróg. Teraz PiS weźmie pod lupę GDDKiA i będzie wszędzie wietrzyło spisków.nWitamy w IV Rzeczypospolitej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.