mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowy na dokumentację A-4 i S19

Umowy na dokumentację A-4 i S19

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu kolejnych umów na sporządzenie dokumentacji projektowej, niezbędnej do budowy autostrady A-4 i drogi ekspresowej S19 na odcinkach planowanych w rejonie Rzeszowa.

Umowy na dokumentację A-4 i S19
Konsorcjum firm Mott MacDonald Limited i Pracownia Projektowa Promost Consulting zostało wybrane przez rzeszowski oddział GDDKiA na wykonawcę dokumentacji potrzebnej do realizacji inwestycji związanych z budową blisko 3,5 km odcinka autostrady A-4 od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Zachodni oraz prawie 5 km odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów Zachodni do węzła Świlcza.

Wykonawca ma na realizację zadania 74 miesiące, które obejmują także nadzór autorski. Projekt budowlany wraz z opracowaniami do uzyskania pozwoleń na budowę ma powstać w ciągu 8 miesięcy od daty podpisania umowy. Zamówienie obejmuje także projekt wykonawczy i dokumentację przetargową, które mają powstać w ciągu 9 miesięcy oraz kosztorys inwestorski. Kontrakt będzie finansowany z funduszu TEN-T, a jego koszt to blisko 1,7 mln euro.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A4 – Z genem brawury

auto motor i sport 0000-00-00

Do A4 Audi przyłożyło się szczególnie starannie, serwując mu ekstradawkę nowej techniki. Cel jest jasny - nowe auto ma być prymusem w wyższych sferach klasy średniej. W teście - model ze 160-konnym silnikiem 1.8 TFSI.

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~taki jeden 2008-04-15

Wersja dla kumających inaczej: za 8 miesięcy gotowy będzie projekt budowlany wraz z opracowaniami do uzyskania pozwoleń na budowę. Miesiąc później gotowa będzie dokumentacja przetargowa oraz kosztorys inwestorski. Wtedy ogłoszą przetarg. Przetarg będzie trwał około 1 miesiąca. Jak nie będzie protestów to za 10 miesięcy licząc od dziś (czyli gdzieś w lutym 2009 r.). Budowa potrwa pewnie z półtora roku. Pod koniec 2011 r. czyli po 44 miesiącach odcinek powinien być gotowy. Ze względu na poprawki po fuszerce wykonawcy, nadzór projektanta przewidziano jeszcze przez dodatkowe 30 miesięcy, czyli łącznie 74 miesiące licząc od dziś. Jeśli komuś wydaje sie że to długo to niech ma świadomość że prace będą prowadzone w terenie zabudowanym. Biorąc pod uwagę że obecnie nie ma nawet projektu to 3 lata to jest dość optymistyczny termin.

~Szkoda słów... 2008-04-15

No pięknie, pięknie... To jak będą tak rozdrabniać budowę autostrad na kilkukilometrowe odcinki to do granicy dociągną ją pod koniec stulecia... Żenuła :-(

~ENDRIU 2008-04-15

TRZYMAJCIE MNIE ALE NIE KUMAM...74 MIESIĄCE NA REALIZACJĘ ZADANIA

~rzeznik 2008-04-15

przepraszam bardzo a kiedy A 4 bedzie gotowa do granicy....

~Misiek 2008-04-15

mario czytaj ze zrozumieniem. 74 miesiące obejmują także nadzór autorski, czyli gwarancję wykonawcy PO oddaniu drogi do użytku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.