mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowy na dokumentację A-4 i S19

Umowy na dokumentację A-4 i S19

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu kolejnych umów na sporządzenie dokumentacji projektowej, niezbędnej do budowy autostrady A-4 i drogi ekspresowej S19 na odcinkach planowanych w rejonie Rzeszowa.

Umowy na dokumentację A-4 i S19
Konsorcjum firm Mott MacDonald Limited i Pracownia Projektowa Promost Consulting zostało wybrane przez rzeszowski oddział GDDKiA na wykonawcę dokumentacji potrzebnej do realizacji inwestycji związanych z budową blisko 3,5 km odcinka autostrady A-4 od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Zachodni oraz prawie 5 km odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów Zachodni do węzła Świlcza.

Wykonawca ma na realizację zadania 74 miesiące, które obejmują także nadzór autorski. Projekt budowlany wraz z opracowaniami do uzyskania pozwoleń na budowę ma powstać w ciągu 8 miesięcy od daty podpisania umowy. Zamówienie obejmuje także projekt wykonawczy i dokumentację przetargową, które mają powstać w ciągu 9 miesięcy oraz kosztorys inwestorski. Kontrakt będzie finansowany z funduszu TEN-T, a jego koszt to blisko 1,7 mln euro.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Audi A4, BMW 320d i Mercedes C 220 - Na...

auto motor i sport 0000-00-00

Bitwa w tej klasie to walka o prestiż, o pierwszeństwo, o klienta. Kiedy obok siebie stają Audi A4 2.0 TDI, BMW 320d i Mercedes C 220 CDI, walka idzie o wszystko. Bez półśrodków.

Komentuj:

~taki jeden 2008-04-15

Wersja dla kumających inaczej: za 8 miesięcy gotowy będzie projekt budowlany wraz z opracowaniami do uzyskania pozwoleń na budowę. Miesiąc później gotowa będzie dokumentacja przetargowa oraz kosztorys inwestorski. Wtedy ogłoszą przetarg. Przetarg będzie trwał około 1 miesiąca. Jak nie będzie protestów to za 10 miesięcy licząc od dziś (czyli gdzieś w lutym 2009 r.). Budowa potrwa pewnie z półtora roku. Pod koniec 2011 r. czyli po 44 miesiącach odcinek powinien być gotowy. Ze względu na poprawki po fuszerce wykonawcy, nadzór projektanta przewidziano jeszcze przez dodatkowe 30 miesięcy, czyli łącznie 74 miesiące licząc od dziś. Jeśli komuś wydaje sie że to długo to niech ma świadomość że prace będą prowadzone w terenie zabudowanym. Biorąc pod uwagę że obecnie nie ma nawet projektu to 3 lata to jest dość optymistyczny termin.

~Szkoda słów... 2008-04-15

No pięknie, pięknie... To jak będą tak rozdrabniać budowę autostrad na kilkukilometrowe odcinki to do granicy dociągną ją pod koniec stulecia... Żenuła :-(

~ENDRIU 2008-04-15

TRZYMAJCIE MNIE ALE NIE KUMAM...74 MIESIĄCE NA REALIZACJĘ ZADANIA

~rzeznik 2008-04-15

przepraszam bardzo a kiedy A 4 bedzie gotowa do granicy....

~Misiek 2008-04-15

mario czytaj ze zrozumieniem. 74 miesiące obejmują także nadzór autorski, czyli gwarancję wykonawcy PO oddaniu drogi do użytku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.