mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowy na kolejne odcinki autostrady A1 podpisane

Umowy na kolejne odcinki autostrady A1 podpisane

W łódzkim oddziale GDDKiA podpisano umowy na budowę kolejnego fragmentu autostrady A1 oraz obwodnicy Pabianic. A1 na odcinkach Sójki – Kotliska i Piątek – Stryków będą gotowe w czerwcu 2012 roku. Obwodnicą pojedziemy pół roku wcześniej – zapewniają drogowcy.

Umowy na kolejne odcinki autostrady A1 podpisane
Odcinek Sójki – Kotliska to fragment autostrady A-1 na terenie województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Będzie miał 15.2 km długości. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firmą POLDIM S.A. jako liderem. Oferta wykonawcy miała najniższą cenę brutto – ponad 542 mln zł.

Odcinek Piątek – Stryków, to także odcinek autostrady A-1 między województwami kujawsko-pomorskim i łódzkim. Jego długość to 21 km. W tym przypadku najkorzystniejsza oferta pochodziła od konsorcjum, którego liderem jest  Johann Bunte Bauunternehmung. Oferta wykonawcy, która miała najniższą cenę brutto opiewa na kwotę blisko 570 mln zł.  

Równocześnie z podpisaniem umów na budowę autostrady A1 zawarto umowę na budowę obwodnicy Pabianic w korytarzu drogi krajowej nr 14 BIS (łącznik) i S-14 na odcinku Ksawerów – Dobroń. Obwodnica będzie w przyszłości częścią drogi ekspresowej S-14 łączącej drogę ekspresową S-8 w okolicach Dobronia z autostradą A2 i drogą krajową nr 1 w okolicy Emilii. Budowany odcinek będzie miał 15,2 km długości.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum z liderem Hermann Kirchner Polska Sp. z o.o. Oferta wykonawcy okazała się najkorzystniejsza i wynosiła prawie 513,7 mln zł. Obwodnica ma być gotowa w grudniu 2011 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

domino.pl 2010-06-25

a gdzie odcinek KOTLISKA - PIĄTEK? hahaha zrobia autostradę a w samym srodku polski nie bedzie 15 kilometrowego kawałka autostrady. _________tytuł : POLSKA KOMEDIA _________reżyseria i wykonanie: GDDKiA

~aligator 2010-06-22

bramki mogą być tylko na poczatku i na końcuautostrady a w ciagu drogi tylko na wjazdach i zjazdach. Tak chyba zaczyna się robić w Polsce. Ostatnio jechałem autostradą śląską( od strony Krakowa) raz zaplaciłem potem przed Katowicami zapłaciłem i zaraz zjechałem ( chyba po 8 zł) na Częstochowę więc za 1- 2 km zaplaciłem 8 zł .A tak ogólnie to ta autostrada jest już za wąska !!!

~mar 2010-06-21

Jednak nadal jeździ się i będzie jeździć autostradą A1 czy A2 nie z celu do celu. Autostrad mamy wciąż za mało a BRAMKI są na nich ZA GĘSTO USTAWIONE! A budowane już kolejne bramki na A2 przypominają ciągłą kontrolę graniczną. Pomijając fakt, że niektóre kraje od lat mają BEZPŁATNĄ SIEĆ AUTOSTRAD, np. Niemcy, Austria, Holandia to w krajach gdzie są one płatne NIE PŁACI SIĘ CO 30 czy 50 km. Zwłaszcza na nasze kieszenie Polskie autostrady są za drogie a bramki ZA CZĘSTE! Poza tym autostrady i drogi szybkiego ruchu powinny być w miarę możl. planowane na pustych terenach. Wciąż za mało też obwodnic miejscowości i miast (nawet Warszawy!!) , dróg ekspresowych. W zachodniej a nawet środkowej Europie są zjazdy do miejscowości a na drogach, autostradach i szybkiego ruchu nie ma tak jak u nas TYLU REKLAM -nachalnych i kolorowych, np. jakiś night clubów, firm, mebli, zajazdów z palmami, ogłoszeń, szyldów i tylu bilbordów, mylących się czasem ze znakami i zasłaniających krajobrazy. Coś powinni u nas z tym zrobić. W Europie są głównie informacje o stacjach, punktach, hofach, informacje o zabytkach, regionie, turystyce i wyd. kulturalnych.

~pliers 2010-06-21

jeśli już to chyba Kowal-Sójki i Kotliska - Stryków

~ccc 2010-06-21

Zdaje się, że umowy na pozostałe odcinki A1 na trasie A1 Kowal - Łódź będą podpisane już w lipcu ( Kowal - Kotliska oraz Sójki - Piątek ). Inna sprawa jest już, kiedy trasa A1 z Torunia przez Łódź do Tuszyna będzie przekazana do ruchu. Ja twierdzę, że to przekazanie nastąpi dopiero w czerwcu 2013-go roku, ale za to w całości. Pozdrawiam uprzejmie !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Android Auto dostępny bez samochodu
Android Auto dostępny bez samochodu
Koncern Google postanowił zainteresować się posiadaczami starszych samochodów, które nie mają na wyposażeniu wielkich, dotykowych wyświetlaczy czy zaawansowanych urządzeń multimedialnych. Aplikacja Android Auto będzie dostępna również na ekranie smartfona.