mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowy na kolejne odcinki autostrady A1 podpisane

Umowy na kolejne odcinki autostrady A1 podpisane

W łódzkim oddziale GDDKiA podpisano umowy na budowę kolejnego fragmentu autostrady A1 oraz obwodnicy Pabianic. A1 na odcinkach Sójki – Kotliska i Piątek – Stryków będą gotowe w czerwcu 2012 roku. Obwodnicą pojedziemy pół roku wcześniej – zapewniają drogowcy.

Umowy na kolejne odcinki autostrady A1 podpisane
Odcinek Sójki – Kotliska to fragment autostrady A-1 na terenie województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Będzie miał 15.2 km długości. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firmą POLDIM S.A. jako liderem. Oferta wykonawcy miała najniższą cenę brutto – ponad 542 mln zł.

Odcinek Piątek – Stryków, to także odcinek autostrady A-1 między województwami kujawsko-pomorskim i łódzkim. Jego długość to 21 km. W tym przypadku najkorzystniejsza oferta pochodziła od konsorcjum, którego liderem jest  Johann Bunte Bauunternehmung. Oferta wykonawcy, która miała najniższą cenę brutto opiewa na kwotę blisko 570 mln zł.  

Równocześnie z podpisaniem umów na budowę autostrady A1 zawarto umowę na budowę obwodnicy Pabianic w korytarzu drogi krajowej nr 14 BIS (łącznik) i S-14 na odcinku Ksawerów – Dobroń. Obwodnica będzie w przyszłości częścią drogi ekspresowej S-14 łączącej drogę ekspresową S-8 w okolicach Dobronia z autostradą A2 i drogą krajową nr 1 w okolicy Emilii. Budowany odcinek będzie miał 15,2 km długości.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum z liderem Hermann Kirchner Polska Sp. z o.o. Oferta wykonawcy okazała się najkorzystniejsza i wynosiła prawie 513,7 mln zł. Obwodnica ma być gotowa w grudniu 2011 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

domino.pl 2010-06-25

a gdzie odcinek KOTLISKA - PIĄTEK? hahaha zrobia autostradę a w samym srodku polski nie bedzie 15 kilometrowego kawałka autostrady. _________tytuł : POLSKA KOMEDIA _________reżyseria i wykonanie: GDDKiA

~aligator 2010-06-22

bramki mogą być tylko na poczatku i na końcuautostrady a w ciagu drogi tylko na wjazdach i zjazdach. Tak chyba zaczyna się robić w Polsce. Ostatnio jechałem autostradą śląską( od strony Krakowa) raz zaplaciłem potem przed Katowicami zapłaciłem i zaraz zjechałem ( chyba po 8 zł) na Częstochowę więc za 1- 2 km zaplaciłem 8 zł .A tak ogólnie to ta autostrada jest już za wąska !!!

~mar 2010-06-21

Jednak nadal jeździ się i będzie jeździć autostradą A1 czy A2 nie z celu do celu. Autostrad mamy wciąż za mało a BRAMKI są na nich ZA GĘSTO USTAWIONE! A budowane już kolejne bramki na A2 przypominają ciągłą kontrolę graniczną. Pomijając fakt, że niektóre kraje od lat mają BEZPŁATNĄ SIEĆ AUTOSTRAD, np. Niemcy, Austria, Holandia to w krajach gdzie są one płatne NIE PŁACI SIĘ CO 30 czy 50 km. Zwłaszcza na nasze kieszenie Polskie autostrady są za drogie a bramki ZA CZĘSTE! Poza tym autostrady i drogi szybkiego ruchu powinny być w miarę możl. planowane na pustych terenach. Wciąż za mało też obwodnic miejscowości i miast (nawet Warszawy!!) , dróg ekspresowych. W zachodniej a nawet środkowej Europie są zjazdy do miejscowości a na drogach, autostradach i szybkiego ruchu nie ma tak jak u nas TYLU REKLAM -nachalnych i kolorowych, np. jakiś night clubów, firm, mebli, zajazdów z palmami, ogłoszeń, szyldów i tylu bilbordów, mylących się czasem ze znakami i zasłaniających krajobrazy. Coś powinni u nas z tym zrobić. W Europie są głównie informacje o stacjach, punktach, hofach, informacje o zabytkach, regionie, turystyce i wyd. kulturalnych.

~pliers 2010-06-21

jeśli już to chyba Kowal-Sójki i Kotliska - Stryków

~ccc 2010-06-21

Zdaje się, że umowy na pozostałe odcinki A1 na trasie A1 Kowal - Łódź będą podpisane już w lipcu ( Kowal - Kotliska oraz Sójki - Piątek ). Inna sprawa jest już, kiedy trasa A1 z Torunia przez Łódź do Tuszyna będzie przekazana do ruchu. Ja twierdzę, że to przekazanie nastąpi dopiero w czerwcu 2013-go roku, ale za to w całości. Pozdrawiam uprzejmie !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.