mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowy na nowe obwodnice na Podkarpaciu

Umowy na nowe obwodnice na Podkarpaciu

Wkrótce na Podkarpaciu powinny rozpocząć się  kolejne duże inwestycje drogowe. Drogowcy podpisali właśnie umowy na budowę obwodnicy Jarosławia oraz ekspresowej trasy S19 stanowiącej część obwodnicy Rzeszowa.

Umowy na nowe obwodnice na Podkarpaciu
Umowa na budowę obwodnicy Jarosławia w ciągu drogi krajowej nr 4 została podpisana z z polsko-niemieckim konsorcjum firm, z liderem Eurovia Polska S.A. Koszt realizacji inwestycji to 431,5 mln zł. Kierowcy skorzystają z nowego połączenia za dwa lata.

Inwestycja zakłada budowę 11-kilometrowego odcinka drogi obwodowej o klasie GP. Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić budowę węzłów, 9 wiaduktów, 3 mostów, 4 przejazdów gospodarczych, remont 1 wiaduktu kolejowego, a także budowę przepustów na ciekach i murów oporowych. Zakres prac obejmował będzie również budowę ekranów akustycznych, dróg dojazdowych, przejść dla płazów i małych zwierząt a także przebudowę urządzeń infrastruktury związanej z inwestycją (elektroenergetycznej, teletechnicznej, gazowej, wodociągowej, kanalizacyjnej). Zadanie przewidziane jest do współfinansowania ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej oraz ze środków budżetowych.

W rzeszowskim oddziale GDDKiA została podpisana również umowa na budowę odcinka drogi ekspresowej S19 od Stobiernej do W. Rzeszów Wschód. Odcinek ten będzie częścią tzw. północnej autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Wykonawcą ponad 9-kilometrowego odcinka S19 będzie polsko-portugalskie konsorcjum firm z liderem MSF Engenharia S.A. Wartość kontraktu to 213,5 mln zł. Termin realizacji to 18 miesięcy.

Zakres inwestycji obejmuje m.in.:

  • budowę drogi ekspresowej S-19 na odcinku od m. Stobierna (włączenie do istniejącej drogi krajowej nr 19) do węzła autostrady A4 „Rzeszów Wschód” (bez węzła) o długości 6,89 km,
  • budowę drogi krajowej nr 19 na odcinku od węzła autostrady A4 „Rzeszów Wschód” (bez węzła) do granic administracyjnych Rzeszowa o długości 1,40 km,
  • przełożenie drogi powiatowej nr 1382R o długości 1,25 km,
  • budowę węzła „Jasionka”,
  • przebudowę istniejących dróg powiatowych, gminnych i gospodarczych,
  • budowę drogowych obiektów inżynierskich (4 wiadukty, 4 mosty, 6 przepustów i przejść dla małych zwierząt i płazów),
  • budowę urządzeń z zakresu ochrony środowiska w tym: ekranów akustycznych, zieleni izolacyjnej, separatorów i zbiorników ekologicznych,
  • budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej.

Projekt będzie współfinansowany ze środków unijnych  pochodzących z  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz ze środków budżetowych.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.