mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowy na obwodnicę Pińczowa i rozbudowę DW766

Umowy na obwodnicę Pińczowa i rozbudowę DW766

Władze województwa świetokrzyskiego podpisały umowę na budowę obwodnicy Pińczowa i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 766 w miejscowości Skrzypiów.

Umowy na obwodnicę Pińczowa i rozbudowę DW766
Umowy dotyczą opracowania studium wykonalności z koncepcją oraz uzyskania decyzji środowiskowej i wykonania programu funkcjonalno - użytkowego dla zadania pt. „Budowa obwodnicy Pińczowa” oraz opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 766 w miejscowości Skrzypiów”.

Obszar objęty zadaniem pt. „Budowa obwodnicy Pińczowa” zlokalizowany jest na terenie powiatu Pińczowskiego, gdzie krzyżują się drogi wojewódzkie nr 766 Pińczów – Michałów – Węchadłów, nr 767 Pińczów-Busko Zdrój i nr 776 Pińczów- Kije- Morawica, a także drogi powiatowe – nr 15121 Pińczów – Chmielnik i nr 15320 Pińczów – Imielno – Jadwinów. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest przeniesienie ruchu pojazdów samochodowych z centrum miejscowości Pińczów na nowy odcinek drogi po stronie wschodniej wraz z rozbudową drogi wojewódzkiej Nr 767, co znacznie usprawni komunikację w tym obszarze, poprawi parametry techniczne drogi, a także w sposób zasadniczy wpłynie na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Realizacja tego przedsięwzięcia poprawi podstawowy układ drogowy regionu, a także dostępności do stref gospodarczych i turystycznych województwa oraz bezpieczeństwa ruchu.

Z kolei opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 766 w miejscowości Skrzypiów” obejmuje wykonanie kompletnego projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych oraz decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
Tematy w artykule: drogi wojewódzkie

Podobne wiadomości:

Tour de Pologne - gdzie nas czekają utrudnienia

Tour de Pologne - gdzie nas czekają...

Polskie drogi 2015-08-01

Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu

Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu

Polskie drogi 2015-06-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.