mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Unia dofinansuje obwodnicę Siedlec

Unia dofinansuje obwodnicę Siedlec

20 października bieżącego roku podpisano preumowę dotyczącą dofinansowania budowy wewnętrznej obwodnicy Siedlec w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Dofinansowanie może wynieść prawie 50 mln zł.

Unia dofinansuje obwodnicę Siedlec
Kilka dni temu w Warszawie Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski podpisali preumowę o dofinansowanie inwestycji, która związana jest z budową wewnętrznej obwodnicy Siedlec. Budowa trasy zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Projekt złożony przez miasto został pozytywnie rozpatrzony w ramach Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych i zostanie wsparty przez Zarząd Województwa Mazowieckiego kwotą blisko 50 mln zł.

Podpisanie preumowy nie oznacza jednak, że projekt uzyska dofinansowanie automatycznie. Dokument jest warunkową deklaracją Samorządu Województwa Mazowieckiego zagwarantowania środków z funduszy Unii Europejskiej. Aby otrzymać dofinansowanie miasto musi przygotować wniosek poprawny pod względem formalnym i merytorycznym oraz wymaganą dokumentację planowanej budowy.

Projekt obejmuje budowę wewnętrznej obwodnicy miasta Siedlce o długości około 8 km. Trasa ma być zlokalizowana w północno-zachodniej części miasta. Obwodnica połączy drogi wylotowe z miasta w kierunkach: Warszawy i Terespolu (droga krajowa nr 2), Łomży (droga krajowa nr 63), Białegostoku (droga wojewódzka nr 698), Garwolina (droga wojewódzka nr 803) i przejmie ruch tranzytowy przebiegający przez miasto w kierunkach północ – południe, północ – zachód i północ – wschód. Będzie stanowiła uzupełnienie istniejącej obwodnicy drogi krajowej nr 2, rozprowadzającej ruch tranzytowy w kierunkach wschód – zachód. Inwestycja będzie prowadzona z wykorzystaniem już istniejącej sieci ulic i na terenach pozyskanych pod budowę. Wartość całej inwestycji to 58,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~Edek 2008-12-03

czy aż tak władze miasta obawiają się powtórki z Rospudy ? odważne towarzystwo... śmiechu warte. mapa , mapa ,mapa i jeszcze raz mapa panowie . Jak już się za coś bierzecie , to niech to ma wymiar i kształt . Pokażcie mapę inwestycji a zdjęcia z własną aparycją schowajcie do albumu lub gablotki w Królówce .

~Alfista 2008-12-01

Jakaś mapka?

~siedlce 2008-10-29

Na tym zdjęciu niema Kudelskiego

~Zyga 2008-10-28

Panowie Struzik i Kudelski wyglądają bardzo ładnie ale jeśli o mnie chodzi to wolałbym obejrzeć chociaż fragment mapki z planowaną iwestycją.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda stawia na młodych kierowców
Skoda stawia na młodych kierowców
Kalle Rovanpera to 17-latek, który został właśnie fabrycznym kierowcą Skody. Młody talent ledwie zdobył prawo jazdy, a już zasiada za kierownicą rajdowej Fabii R5, którą wystartuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata.