Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Unia dofinansuje obwodnicę Siedlec

Unia dofinansuje obwodnicę Siedlec

20 października bieżącego roku podpisano preumowę dotyczącą dofinansowania budowy wewnętrznej obwodnicy Siedlec w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Dofinansowanie może wynieść prawie 50 mln zł.

Unia dofinansuje obwodnicę Siedlec
Kilka dni temu w Warszawie Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski podpisali preumowę o dofinansowanie inwestycji, która związana jest z budową wewnętrznej obwodnicy Siedlec. Budowa trasy zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Projekt złożony przez miasto został pozytywnie rozpatrzony w ramach Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych i zostanie wsparty przez Zarząd Województwa Mazowieckiego kwotą blisko 50 mln zł.

Podpisanie preumowy nie oznacza jednak, że projekt uzyska dofinansowanie automatycznie. Dokument jest warunkową deklaracją Samorządu Województwa Mazowieckiego zagwarantowania środków z funduszy Unii Europejskiej. Aby otrzymać dofinansowanie miasto musi przygotować wniosek poprawny pod względem formalnym i merytorycznym oraz wymaganą dokumentację planowanej budowy.

Projekt obejmuje budowę wewnętrznej obwodnicy miasta Siedlce o długości około 8 km. Trasa ma być zlokalizowana w północno-zachodniej części miasta. Obwodnica połączy drogi wylotowe z miasta w kierunkach: Warszawy i Terespolu (droga krajowa nr 2), Łomży (droga krajowa nr 63), Białegostoku (droga wojewódzka nr 698), Garwolina (droga wojewódzka nr 803) i przejmie ruch tranzytowy przebiegający przez miasto w kierunkach północ – południe, północ – zachód i północ – wschód. Będzie stanowiła uzupełnienie istniejącej obwodnicy drogi krajowej nr 2, rozprowadzającej ruch tranzytowy w kierunkach wschód – zachód. Inwestycja będzie prowadzona z wykorzystaniem już istniejącej sieci ulic i na terenach pozyskanych pod budowę. Wartość całej inwestycji to 58,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Edek 2008-12-03

czy aż tak władze miasta obawiają się powtórki z Rospudy ? odważne towarzystwo... śmiechu warte. mapa , mapa ,mapa i jeszcze raz mapa panowie . Jak już się za coś bierzecie , to niech to ma wymiar i kształt . Pokażcie mapę inwestycji a zdjęcia z własną aparycją schowajcie do albumu lub gablotki w Królówce .

~Alfista 2008-12-01

Jakaś mapka?

~siedlce 2008-10-29

Na tym zdjęciu niema Kudelskiego

~Zyga 2008-10-28

Panowie Struzik i Kudelski wyglądają bardzo ładnie ale jeśli o mnie chodzi to wolałbym obejrzeć chociaż fragment mapki z planowaną iwestycją.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?