mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Unia dopłaci do S-5

Unia dopłaci do S-5

Unia Europejska planuje przeznaczyć prawie 4,8 mln euro na budowę drogi ekspresowej S-5, która według Brukseli jest jedną z najważniejszych inwestycji drogowych. Będą to dodatkowe pieniądza poza programem Infrastruktura i Środowisko.

Unia dopłaci do S-5
Unijny komisarz ds. transportu, Jacques Barrot, ogłosił, że Unia Europejska przeznaczy dodatkowe pieniądze, pochodzące ze specjalnego budżetu na najważniejsze inwestycje transportowe, w kwocie 4,76 mln euro na realizację zadań związanych z budową dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, ze Żnina do Gniezna oraz z Nowych Marz do Bydgoszczy.

Szacowana wartość całej inwestycji na odcinku od Nowych Marz do Poznania to niemal miliard euro. Pieniądze mają pochodzić z budżetu państwa i programu Infrastruktura i Środowisko. Dodatkowa kwota zaproponowana przez Brukselę nie jest znaczna, ale ma symboliczny wymiar - droga S-5 została zaliczona do kluczowych inwestycji z perspektywy Unii Europejskiej.

Z tego źródła w Polsce ma być finansowana także droga ekspresowa S-19 z Rzeszowa do Barwinka.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~seba 2008-01-04

Masz racje tylko w polsce takie rzeczy się wyprawia.Najpierw przez Bydgoszcz potem wokół miasta bo nie zdąrzymy na Euro 2012 z pozdrowieniami dla mieszkańców Wyszyńskiego oraz Osielska

~patryk 2008-01-04

mam nadzieje że mieszkańcy w końcu przestaną protestować jestem za wykopem

~osskaa 2007-11-25

Nie jest ważne, czy przez Bydgoszcz środkiem wioski, czy bokiem. Ważne jest to, że UE musi za nas myśleć, które drogi są kluczowe, a które nie. Już dawno wiadomo, że S5, S11 to są bardzo ważne trasy! tylko nasze partykularyzmy brały górę. Podoba mnie się, że z Gdańska do A2 dojadę przez Bydgoszcz i Poznań, a nie tylko przez Łódź!!

~Remek 2007-11-24

Podobnie w Warszawie...

~k 2007-11-23

"Widzę, że w Bydgoszczy nie jest jeszcze tak źle ;) . We Wrocławiu godzinę jedzie się jedną ulicą i to nie w święta, a po prostu w tygodniu roboczym." a mozna i tak: tempo przejazdu samochodem spada ponizej tempa (szybkiego) spaceru, jedzie sie do 4 km/h (mowie o sredniej predkosci w godzinach szczytu - porannego i popoludniowego, w centrum, przez ktore nalezy przejechac, z racji braku obwodnic i remontow na trasach wjazdowych i wyjazdowych predkosc ta mierzona jest w setkach metrow na godzine)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross