mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Unia dopłaci do S-5

Unia dopłaci do S-5

Unia Europejska planuje przeznaczyć prawie 4,8 mln euro na budowę drogi ekspresowej S-5, która według Brukseli jest jedną z najważniejszych inwestycji drogowych. Będą to dodatkowe pieniądza poza programem Infrastruktura i Środowisko.

Unia dopłaci do S-5
Unijny komisarz ds. transportu, Jacques Barrot, ogłosił, że Unia Europejska przeznaczy dodatkowe pieniądze, pochodzące ze specjalnego budżetu na najważniejsze inwestycje transportowe, w kwocie 4,76 mln euro na realizację zadań związanych z budową dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, ze Żnina do Gniezna oraz z Nowych Marz do Bydgoszczy.

Szacowana wartość całej inwestycji na odcinku od Nowych Marz do Poznania to niemal miliard euro. Pieniądze mają pochodzić z budżetu państwa i programu Infrastruktura i Środowisko. Dodatkowa kwota zaproponowana przez Brukselę nie jest znaczna, ale ma symboliczny wymiar - droga S-5 została zaliczona do kluczowych inwestycji z perspektywy Unii Europejskiej.

Z tego źródła w Polsce ma być finansowana także droga ekspresowa S-19 z Rzeszowa do Barwinka.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~seba 2008-01-04

Masz racje tylko w polsce takie rzeczy się wyprawia.Najpierw przez Bydgoszcz potem wokół miasta bo nie zdąrzymy na Euro 2012 z pozdrowieniami dla mieszkańców Wyszyńskiego oraz Osielska

~patryk 2008-01-04

mam nadzieje że mieszkańcy w końcu przestaną protestować jestem za wykopem

~osskaa 2007-11-25

Nie jest ważne, czy przez Bydgoszcz środkiem wioski, czy bokiem. Ważne jest to, że UE musi za nas myśleć, które drogi są kluczowe, a które nie. Już dawno wiadomo, że S5, S11 to są bardzo ważne trasy! tylko nasze partykularyzmy brały górę. Podoba mnie się, że z Gdańska do A2 dojadę przez Bydgoszcz i Poznań, a nie tylko przez Łódź!!

~Remek 2007-11-24

Podobnie w Warszawie...

~k 2007-11-23

"Widzę, że w Bydgoszczy nie jest jeszcze tak źle ;) . We Wrocławiu godzinę jedzie się jedną ulicą i to nie w święta, a po prostu w tygodniu roboczym." a mozna i tak: tempo przejazdu samochodem spada ponizej tempa (szybkiego) spaceru, jedzie sie do 4 km/h (mowie o sredniej predkosci w godzinach szczytu - porannego i popoludniowego, w centrum, przez ktore nalezy przejechac, z racji braku obwodnic i remontow na trasach wjazdowych i wyjazdowych predkosc ta mierzona jest w setkach metrow na godzine)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.