mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Unieważniony przetarg na obwodnicę

Unieważniony przetarg na obwodnicę

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła przetarg, podczas którego miał zostać wyłoniony wykonawca południowej obwodnicy Stargardu Szczecińskiego. Kolejny przetarg powinien odbyć się w styczniu przyszłego roku.

Unieważniony przetarg na obwodnicę
W połowie listopada bieżącego roku Wojewoda Zachodniopomorski wydał pozwolenie na budowę południowej obwodnicy Stargardu Szczecińskiego. Wykonawca inwestycji miał być znany jeszcze w tym roku, ale w dokumentacji sporządzonej przez GDDKiA pojawił się błąd, który zauważyli oferenci i zaskarżyli przetarg. Do przetargu zgłosiło się osiem firm, które pozytywnie przeszły pierwszy etap i zostały poproszone o złożenie ofert cenowych, jednak na tym etapie trzeba było postępowanie unieważnić.

Inwestycja obejmuje budowę dwujezdniowej drogi o długości 13,5 km (każda jezdnia ma mieć po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m wraz z pasem awaryjnym) oraz trzech bezkolizyjnych węzłów drogowych (węźle Lipnik, węzeł który będzie umożliwiał wjazd do Stargardu od strony osiedla Pyrzyckiego i jednocześnie będzie skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 106 oraz węzeł Święte, gdzie obwodnica połączy się z drogą krajową nr 10).

Obwodnica Stargardu miała być oddana do użytku pod koniec 2009 roku i pomimo unieważnienia przetargu, GDDKiA planuje dotrzymać tego terminu.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~` 2007-11-27

No i oby nie bylo tak jak ze wschodnim obejściem Łodzi ... 9 lat użerania się ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.