mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Uroczystości żałobne w Warszawie ? zmiany w komunikacji

Uroczystości żałobne w Warszawie ? zmiany w komunikacji

W związku z uroczystościami żałobnymi w Warszawie po katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku w rejonie Pl. Piłsudskiego, a od soboty w obszarze zamkniętym ulicami Al.Jerozolimskie-Al. Jana Pawła II – Trasa W-Z-Wisłostrada, wprowadzone zostaną znaczące ograniczenia ruchu.

Uroczystości żałobne w Warszawie ? zmiany w komunikacji

W związku z budową ołtarza na Pl. Piłsudskiego w nocy z środy na czwartek zamknięty został przejazd przez Pl. Piłsudskiego. W związku z tym nie możliwy jest przejazd od ul. Mazowieckiej do ul. Moliera. Zamknięta jest ul. Królewska od skrzyżowania z Marszałkowską do skrzyżowania z ul. Krakowskie Przedmieście oraz odcinek ul. Mazowieckiej pomiędzy Traugutta a Królewską. Możliwy jest objazd Teatru Wielkiego ulicami Wierzbową i Moliera.

W nocy z czwartku na piątek w całości zostanie zamknięta ul. Senatorska na odcinku Miodowa Pl.Bankowy. Jednocześnie wprowadzony zostanie zakaz parkowania w obszarze Świętokrzyska-Marszałkowska-Trasa W-Z-Browarna-Topiel-Tamka.

W nocy z piątku na sobotę z ruchu zostanie wyłączony obszar zamykający się ulicami Al.Jerozolimskie-Al. Jana Pawła II – Trasa W-Z-Wisłostrada.

Sobota 17 kwietnia

– utrudnienia dla kierowców:

Od początku dnia (godz. 0) dla samochodów osobowych zostaną zamknięte ciągi:
- ul. Marszałkowska (Al. Jerozolimskie – al. Solidarności)
- ul. Świętokrzyska-Tamka (Kruczkowskiego – rondo ONZ)
- Królewska (pl. Grzybowski – Marszałkowska)
- Emilii Plater (Al. Jerozolimskie – Świętokrzyska)
- Trasa W-Z - przed uroczystością (Wisłostrada – al. Jana Pawła II) a po uroczystości (Dw. Wileński – al. Jana Pawła II)
- Ulice poprzeczne na wschód od al. Jana Pawła II (pomiędzy rondem ONZ a al. Solidarności)
- ul. Szpitalna
- ul. Zgoda
- ul. Mazowiecka
- ul. Krucza (krótki odcinek na północ od Al. Jerozolimskich)

- utrudnienia dla komunikacji:

W sobotę utrudnienia czekają także komunikację miejską. Wyłączone dla transportu zbiorowego zostaną ciągi komunikacyjne:

- Marszałkowska (Stawki – pl. Zbawiciela)
Tramwaje nie będą jeździły Marszałkowską od początku kursowania, a autobusy zostaną wycofane ok. południa, niewykluczone są wcześniejsze wyłączenia w obliczu dużego ruchu pieszych. Objazdy zostaną poprowadzone przez al. Jana Pawła II.

- Al. Jerozolimskie
Ulica będzie zamykana okresowo, na czas przejazdu delegacji zagranicznych przez Krakowskie Przedmieście.

- Świętokrzyska
Przed uroczystościami ulica będzie zamykana okresowo, na czas przejazdu delegacji przez Krakowskie Przedmieście. W czasie dłuższego zamknięcia po uroczystościach, objazd zostanie poprowadzony przez Emilii Plater i Al. Jerozolimskie.

- Senatorska
- Królewska
- Trasa W-Z (Wisłostrada – al. Jana Pawła II)
Ruch tramwajowy zostanie wyłączony w południe. Natomiast już od samego rana nieczynne będą przystanki STARE MIASTO. Autobusy zostaną wycofane w momencie zakończenia uroczystości.


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.