Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ustawione przetargi za miliard

Ustawione przetargi za miliard

Prokuratura i ABW zarzucają byłemu dyrektorowi warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ustawianie przetargów za łapówkę. Razem z nim zatrzymano sześciu przedstawicieli firm budujących drogi – informuje Gazeta Wyborcza.

Ustawione przetargi za miliard
Po przedstawieniu zarzutów wszyscy podejrzani otrzymali zakaz opuszczania kraju, konieczne było wniesienie kaucji oraz zakaz udziału w przetargach. Oficjalnie prokuratura informuje tylko, że zatrzymani mają odpowiadać za "korupcję czynną i bierną" (dawanie i branie łapówek) oraz za "zmowę przetargową w związku z prowadzonymi na terenie kraju inwestycjami drogowymi". "Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, że chodzi o przetargi o wartości sięgającej 1 mld zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~może były ustawione ? 2010-06-27

Może były ustawione? W Polsce afera goni afere. Po aferach komunistów z PO z przed miesięcy (mieszkaniowej, stoczniowej, hazardowej i smoleńskiej) są kolejne afery PO - teraz gazowa ( B. Komorowski kupił gaz na bardzo niekorzystnych warunkach, a Polska ma pokłady które by wystarczyły na 100-150 lat ). Przeczytajcie na hotmoney, bankierze czy na sfora.biz

~Jotgie 2010-06-24

Tytuł sugeruje, że wzięli 1 mld łapówki. Się zdziwiłem! Dopiero dokładne przeczytanie tekstu uściśliło tytuł. Autor powinien dobrać lepiej tytuł.

~romek 2010-06-24

Kazdy przetarg teretycznie mozna ustawic.Np odcinek autostrady podzielono np 5 czesci i kazdy z potencjalnych oferentów np10 bieze jeden.Widac ze na jednym odcinku firma np X jest tansza od firmy Y a na drugim jest odwrotnie .Kolejna Z jest tansza od X i Y natomiast na kolejnym odcinku firma D a nie jedna z nich np Xi tak przebiega ten umówiony podział.Cena jest nizsza od kosztorysowej i pozornie wszystko gra.Ciekawe dlaczego inwestor czyli GDDKiA korzysta z cenników opracowanych przez konsorcja budowlane które z klucza są zainteresowane utrzymywaniem cen na wysokim poziomie aby utrzymac wysoką sprzedac swoich produktów wsród firm wykonawczych.Reforma systemu zarzadzania budową dróg powinna obejmowac opracowanie własnych danych jak i projektów wykonawczych dróg które sa powiazane z opracowaniem kosztorysów,A tak jak w republice bananowej rządzi kacyk który przy zielonym stoliczku ustala reguly gry

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?