mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ustawione przetargi za miliard

Ustawione przetargi za miliard

Prokuratura i ABW zarzucają byłemu dyrektorowi warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ustawianie przetargów za łapówkę. Razem z nim zatrzymano sześciu przedstawicieli firm budujących drogi – informuje Gazeta Wyborcza.

Ustawione przetargi za miliard
Po przedstawieniu zarzutów wszyscy podejrzani otrzymali zakaz opuszczania kraju, konieczne było wniesienie kaucji oraz zakaz udziału w przetargach. Oficjalnie prokuratura informuje tylko, że zatrzymani mają odpowiadać za "korupcję czynną i bierną" (dawanie i branie łapówek) oraz za "zmowę przetargową w związku z prowadzonymi na terenie kraju inwestycjami drogowymi". "Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, że chodzi o przetargi o wartości sięgającej 1 mld zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Miniserial Audi - odcinek nr 5

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~może były ustawione ? 2010-06-27

Może były ustawione? W Polsce afera goni afere. Po aferach komunistów z PO z przed miesięcy (mieszkaniowej, stoczniowej, hazardowej i smoleńskiej) są kolejne afery PO - teraz gazowa ( B. Komorowski kupił gaz na bardzo niekorzystnych warunkach, a Polska ma pokłady które by wystarczyły na 100-150 lat ). Przeczytajcie na hotmoney, bankierze czy na sfora.biz

~Jotgie 2010-06-24

Tytuł sugeruje, że wzięli 1 mld łapówki. Się zdziwiłem! Dopiero dokładne przeczytanie tekstu uściśliło tytuł. Autor powinien dobrać lepiej tytuł.

~romek 2010-06-24

Kazdy przetarg teretycznie mozna ustawic.Np odcinek autostrady podzielono np 5 czesci i kazdy z potencjalnych oferentów np10 bieze jeden.Widac ze na jednym odcinku firma np X jest tansza od firmy Y a na drugim jest odwrotnie .Kolejna Z jest tansza od X i Y natomiast na kolejnym odcinku firma D a nie jedna z nich np Xi tak przebiega ten umówiony podział.Cena jest nizsza od kosztorysowej i pozornie wszystko gra.Ciekawe dlaczego inwestor czyli GDDKiA korzysta z cenników opracowanych przez konsorcja budowlane które z klucza są zainteresowane utrzymywaniem cen na wysokim poziomie aby utrzymac wysoką sprzedac swoich produktów wsród firm wykonawczych.Reforma systemu zarzadzania budową dróg powinna obejmowac opracowanie własnych danych jak i projektów wykonawczych dróg które sa powiazane z opracowaniem kosztorysów,A tak jak w republice bananowej rządzi kacyk który przy zielonym stoliczku ustala reguly gry

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando