mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na A4

Utrudnienia na A4

W dalszym ciągu trwają remonty na odcinku autostrady A4 Katowice – Kraków, które są podstawowymi obowiązkami koncesjonariusza, czyli firmy Stalexport Autostrada Małopolska. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Utrudnienia na A4
Aktualnie występujące w kilku miejscach utrudnienia w ruchu, są związane z remontami obiektów mostowych oraz modernizacją nawierzchni, realizowanymi w ramach postanowień umowy koncesyjnej na autostradzie A4 Katowice - Kraków.

Między węzłem Mysłowice (skrzyżowanie z drogą Mysłowice Wesoła), a węzłem Brzęczkowice (skrzyżowanie z drogą ekspresową S1) zamknięto jezdnię w kierunku do Krakowa. Na jezdni w kierunku do Katowic wprowadzono ruch dwukierunkowy na odcinku około 2 km. W godzinach popołudniowych między węzłem Mysłowice, a węzłem Brzęczkowice tworzy się korek na jezdni w stronę do Krakowa. Z kolei między węzłem Chrzanów II (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 933), a węzłem Chrzanów I (skrzyżowanie z drogą krajową nr 79 Chrzanów-Trzebinia) zamknięto jezdnię w kierunku do Krakowa. Na jezdni w kierunku do Katowic wprowadzono ruch dwukierunkowy na odcinku 1 km. Dodatkowo między węzłem Rudno (skrzyżowanie z drogą Krzeszowice-Alwernia), a Miejscem Obsługi Podróżnych Morawica-Aleksandrowice zamknięto prawy pas ruchu w obu kierunkach. Na zlecenie katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przebudowywany jest także węzeł Murckowska (skrzyżowanie Al. Górnośląskiej - A4 i ul. Murckowskiej – droga krajowa nr 86). W dalszym ciągu obowiązuje tam zmieniona organizacja ruchu.

Zaplanowane na tym 61 km odcinku autostrady A4 remonty mają się zakończyć już w IV kwartale bieżącego roku. Po 2009 roku na A4 nadal będą prowadzone prace, jednak według zapewnień zarządcy obejdzie się bez utrudnień w ruchu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.