mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na A4

Utrudnienia na A4

W najbliższy czwartek, 26 września 2013 r., na dolnośląskim odcinku autostrady A4 w okolicach Miejsca Obsługi Podróżnych „Oleśnica Mała” (między węzłami Brzezimierz i Przylesie od 181+198 km do 185+402 km autostrady A4) zostaną przeprowadzone ćwiczenia akcji ratunkowej. W związku z tym, od godziny 8.00 do godziny 14.00 wystąpią tam utrudnienia, które mogą być odczuwalne także na opolskim fragmencie autostrady.

Utrudnienia na A4
Tymczasowa organizacja ruchu w związku z ćwiczeniami zakłada całkowite zatrzymanie ruchu na jezdni północnej (w kierunku Wrocławia) i przeniesieniu go na jezdnię południową (kierunek do Katowic), gdzie odbywać się będzie ruch w obu kierunkach. Informacja o utrudnieniach będzie wyświetlana na tablicach zmiennej treści umieszczonych nad autostradą już na kilkadziesiąt kilometrów przed miejscem ćwiczeń.

Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie ustalonych dla autostrady procedur działania w sytuacjach kryzysowych. W ćwiczeniach weźmie udział straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe oraz pracownicy GDDKiA. Scenariusz zakłada trzy epizody: wypadek z dużą liczbą osób poszkodowanych, pożar hotelu oraz wyciek substancji niebezpiecznej na MOP-ie.
Tematy w artykule: autostrady ruch autostradowy

Podobne wiadomości:

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.