mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na Al. Warszawskiej w Olsztynie

Utrudnienia na Al. Warszawskiej w Olsztynie

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ulic Armii Krajowej, Obrońców Tobruku i al. Warszawskiej w Olsztynie. Na zlecenie Gminy Olsztyn inwestycję  o wartości 10,9 mln zł netto wykona Skanska.

Utrudnienia na Al. Warszawskiej w Olsztynie
Inwestycja zakłada m.in. przedłużenie pasa skrętu w prawo z al. Warszawskiej w ul. Obrońców Tobruku oraz dobudowanie pasa skrętu w prawo z ul. Armii Krajowej w al. Warszawską o długości ok. 220 m wraz z budową nowego chodnika. – W ramach zadania odpowiadamy także za dobudowanie pasa skrętu z ul. Obrońców Tobruku w al. Warszawską oraz przeniesienie zlokalizowanego w tym miejscu pomnika, wraz z zagospodarowanie terenu wokół obiektu – wyjaśnia Marek Dębski, Menadżer Projektu, Skanska. Zakresem inwestycji objęte jest także wykonanie ścieżek rowerowych. W ramach zadania Skanska wykona również przebudowę odwodnienia i sygnalizacji świetlnej, oświetlenia ulicznego oraz przebudowę chodnika na kilku odcinkach. Dzięki całej realizacji zwiększy się komfort jazdy oraz bezpieczeństwo zarówno na skrzyżowaniu, jak i w jego pobliżu.

Z pracami remontowymi wiążą się zmiany w organizacji ruchu, które potrwają do początku zimy. Zamknięty jest odcinkek jezdni wzdłuż alei Warszawskiej, biegnący w kierunku centrum. Ruch dwukierunkowy zostanie przeniesiony na sąsiadującą jezdnię. W przypadku ul. Obrońców Tobruku zamknięty zostanie prawoskręt w al. Warszawską, a ruch dwukierunkowy odbywać się będzie drugim pasem, podobnie jak w przypadku zamknięcia prawego pasa ruchu ul. Armii Krajowej biegnącego w stronę Obrońców Tobruku.
Tematy w artykule: Olsztyn

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na...

Polskie drogi 2016-03-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2018 - oto lista kandydatów
Car of the Year 2018 - oto lista kandydatów
Do rozstrzygnięcia pozostało jeszcze trochę czasu, ale znamy już finałową listę kandydatów do tytułu World Car of the Year (WCOTY) 2018.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic