mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na DK 10 w zachodniopomorskim

Utrudnienia na DK 10 w zachodniopomorskim

Nowa organizacja ruchu obowiązuje na obwodnicy Kobylanki. Dodatkowo ruszyły remonty i utrudnienia w ruchu na "dziesiątce" między Szczecinem a Stargardem Szczecińskim.

Utrudnienia na DK 10 w zachodniopomorskim
17 listopada zamknięto dla ruchu obwodnicę Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu DK nr 10, ruch został przerzucony na dawny przebieg tej drogi przez Kobylankę. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do czasu zakończenia prac związanych z montażem barier linowych, które trwale rozdzielą kierunki ruchu na obwodnicy, co powinno nastąpić do końca listopada. Trwa również remont nawierzchni w trzech miejscach między Szczecinem a Stargardem. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na tym odcinku DK nr 10.

Kierowcy poruszający się DK nr 10 na trasie Szczecin – Stargard napotkają również utrudnienia w rejonie węzła Kijewo. Trwa remont nawierzchni DK nr 10 (ulica Zwierzyniecka/Szosa Stargardzka), jezdnie w obu kierunkach są zwężone. Prace potrwają tam do końca przyszłego tygodnia.

Remontowane są też dwa fragmenty jezdni w kierunku Stargardu Szczecińskiego, zaraz za granicą miasta Szczecin i w rejonie zjazdu na Niedźwiedź (łączna długość 3,17 km). Na remontowanych odcinkach jezdnia podczas wykonywania robót jest zwężona do jednego pasa ruchu. Prace powinny się zakończyć w ostatnim tygodniu listopada.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2015-01-24

Tak jest ,najpierw się buduje ,a póżniej się myśli.Za dużo by było roboty budując pobocza czy dodatkowe pasy ruchu na wzniesienia

~kolo 2014-11-20

oj niestety sporo jest jeszcze w Polsce takich dróg, jednojezdniowych, bez poboczy, krętych, o kiepskiej nawierzchni, a które powinny odgrywać strategiczną rolę dla róznych rejonów naszego kraju

~romek 2014-11-19

Budowa S10 Stargard Szczecinski Piła Bydgoszcz powinna znalezc się na liscie dróg przewidzianych do budowy w perspektywie 2014-20 .S10 jest drogą o dużym znaczeniu o dla ruchu tranzytowego Szwecja -Warszawa -Lwów .Odcinek S10 od Stargardu Szczecinskego do Piły stanowi wąska bardzo kręta drogę z licznymi wzniesieniami drogę.Trasa ta została poddana gruntownemu remontowi w latach 2006-2010 .W tym czasie odcinek o długosci 40km Kalisz Pomorski Suchan został wyłączony z ruchu z uwagi na koniecznosc rozerania istniejacej drogi o wykonania jej na nowo.Droga została wykonano a własciwie odtworzona do stanu przed przebudowa tj droga jednojezdniowa dwukierunkowa bez utwardzonych poboczy.Wydawało sie ze jest to rozwiazanie tymczasowe ale jednak fukcjonuje juz 8 lat bez perspektyw na zmiany .Na liscie Ministerstwa Infrastruktury droga S10 została umieszcona na liscie dróg do budowy ale po 2020 roku .Zastanawia ciagły pesymizm planistów w tym temacie. Droga po której porusza sie 35tys pojazdów na dobę powinna zostac przebudowana w mozliwie jak najszybszym czasie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.