mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na DK 78 w Gliwicach

Utrudnienia na DK 78 w Gliwicach

Przez rok będzie zamknięty fragment drogi krajowej nr 78 poza granicami Gliwic (ulica Tarnogórska). Utrudnienia czekają na kierowców wjeżdżających i opuszczających miasto w kierunku północnym.

Utrudnienia na DK 78 w Gliwicach

Jak zawiadamia GDDKiA utrudnienia spowodowane są koniecznością przeprowadzenie remontu wiaduktu nad torami w Czekanowie w ciągu DK nr 78. Odcinek tej trasy w obrębie wiaduktu zostanie od 1 grudnia wyłączony z ruchu, a zakaz przejazdu będzie obowiązywał przez 12 miesięcy. Objazd wytyczono następującymi drogami: DK nr 94 (od skrzyżowania z DK nr 78 do skrzyżowania z DK nr 88) oraz DK nr 88 (od skrzyżowania z DK nr 94 do skrzyżowania z DK nr 78).  - zawiadamia GDDKiA.

"Jadąc od strony Gliwic w kierunku Tarnowskich Gór, kierowcy będą musieli zjechać z ulicy Tarnogórskiej na DK-88 czyli tzw. "starą autostradę" w kierunku Krakowa, a następnie skręcić w Bytomiu w lewo - w stronę Miechowic i Rokitnicy (na skrzyżowaniu za centrum handlowym "Plejada"). W ten sposób dotrą z powrotem do DK-78. Skręcając w lewo dojadą do Czekanowa, a w prawo - do Tarnowskich Gór.  Taką samą trasę (w odwrotnym kierunku) będą musieli pokonać kierowcy jadący z Tarnowskich Gór w stronę Gliwic. W związku z tym przewidujemy zwiększenie natężenia ruchu w Gliwicach na ulicy Tarnogórskiej na wysokości zjazdu na DK-88 oraz na odcinku od tego zjazdu do granicy miasta" - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.


Przeczytaj także:

Gliwicka "dekawka" w remoncie (2006-07-31)

Dobre rokowania dla DTŚ (2006-11-07)

Rekomendacja DTS Zabrze-Gliwice (2006-09-28)

Gliwice w potrzasku (2006-07-14)


Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.