mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na DK 94 Radzikowskiego - Modlnica

Utrudnienia na DK 94 Radzikowskiego - Modlnica

Od poniedziałku (23 marca) kierowców jadących drogą krajową nr 94 czekają utrudnienia w Modlnicy (woj.małopolskie). Jest to dopiero początek utrudnień przy budowie DK 94 w tym rejonie.

Utrudnienia na DK 94 Radzikowskiego - Modlnica

Od poniedzialku część jezdni u. Jasnogórskiej w rejonie "Nico" będzie wyłączona z ruchu na odcinku o długości 150 m. Przejazd będzie odbywać się w dwóch kierunkach po zawężonych pasach ruchu (nie będzie ruchu wahadłowego) przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania. Te utrudnienia będą trwały do końca marca. W tym czasie Wykonawca będzie budować przejazd tymczasowy" - informuje Magdalena Chacaga z krakowskiego oddziału GDDKiA.

 
Jednakże to dopiero początek utrudnień związanych z realizacją inwestycji. Od początku kwietnia kierowców czekają jeszcze większe utrudnienia bo wyłączony z ruchu zostanie jeden pas jezdni na odcinku o długości 400 m. Wykonawca inwestycji rozpoczął już prace budowlane. W rejonie przyszłego węzła "Modlnica" wbito już pierwsze pale. Niebawem rozpoczną się też prace na drugim końcu odcinka - w Modlniczce. Inwestycja na DK 94 składa się z trzech części:

  • budowy 2,5-kilometrowej drogi krajowej nr 94 klasy GP łączącej istniejący węzeł Radzikowskiego z węzłem Modlnica;
  • rozbudowy węzła Radzikowskiego (III etap);
  • przebudowy ul. Jasnogórskiej na odcinku o długości 1,8 km.

Wykonawcą zadania o wartości 150 mln zł jest Budimex-Dromex SA. Termin zakończenia realizacji inwestycji wyznaczono na luty 2011 roku, ale wykonawca podjął zobowiązanie oddania inwestycji już w grudniu 2010 roku.


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.