mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na DK 94 Radzikowskiego - Modlnica

Utrudnienia na DK 94 Radzikowskiego - Modlnica

Od poniedziałku (23 marca) kierowców jadących drogą krajową nr 94 czekają utrudnienia w Modlnicy (woj.małopolskie). Jest to dopiero początek utrudnień przy budowie DK 94 w tym rejonie.

Utrudnienia na DK 94 Radzikowskiego - Modlnica

Od poniedzialku część jezdni u. Jasnogórskiej w rejonie "Nico" będzie wyłączona z ruchu na odcinku o długości 150 m. Przejazd będzie odbywać się w dwóch kierunkach po zawężonych pasach ruchu (nie będzie ruchu wahadłowego) przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania. Te utrudnienia będą trwały do końca marca. W tym czasie Wykonawca będzie budować przejazd tymczasowy" - informuje Magdalena Chacaga z krakowskiego oddziału GDDKiA.

 
Jednakże to dopiero początek utrudnień związanych z realizacją inwestycji. Od początku kwietnia kierowców czekają jeszcze większe utrudnienia bo wyłączony z ruchu zostanie jeden pas jezdni na odcinku o długości 400 m. Wykonawca inwestycji rozpoczął już prace budowlane. W rejonie przyszłego węzła "Modlnica" wbito już pierwsze pale. Niebawem rozpoczną się też prace na drugim końcu odcinka - w Modlniczce. Inwestycja na DK 94 składa się z trzech części:

  • budowy 2,5-kilometrowej drogi krajowej nr 94 klasy GP łączącej istniejący węzeł Radzikowskiego z węzłem Modlnica;
  • rozbudowy węzła Radzikowskiego (III etap);
  • przebudowy ul. Jasnogórskiej na odcinku o długości 1,8 km.

Wykonawcą zadania o wartości 150 mln zł jest Budimex-Dromex SA. Termin zakończenia realizacji inwestycji wyznaczono na luty 2011 roku, ale wykonawca podjął zobowiązanie oddania inwestycji już w grudniu 2010 roku.


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.