mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na DK 94 Radzikowskiego - Modlnica

Utrudnienia na DK 94 Radzikowskiego - Modlnica

Od poniedziałku (23 marca) kierowców jadących drogą krajową nr 94 czekają utrudnienia w Modlnicy (woj.małopolskie). Jest to dopiero początek utrudnień przy budowie DK 94 w tym rejonie.

Utrudnienia na DK 94 Radzikowskiego - Modlnica

Od poniedzialku część jezdni u. Jasnogórskiej w rejonie "Nico" będzie wyłączona z ruchu na odcinku o długości 150 m. Przejazd będzie odbywać się w dwóch kierunkach po zawężonych pasach ruchu (nie będzie ruchu wahadłowego) przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania. Te utrudnienia będą trwały do końca marca. W tym czasie Wykonawca będzie budować przejazd tymczasowy" - informuje Magdalena Chacaga z krakowskiego oddziału GDDKiA.

 
Jednakże to dopiero początek utrudnień związanych z realizacją inwestycji. Od początku kwietnia kierowców czekają jeszcze większe utrudnienia bo wyłączony z ruchu zostanie jeden pas jezdni na odcinku o długości 400 m. Wykonawca inwestycji rozpoczął już prace budowlane. W rejonie przyszłego węzła "Modlnica" wbito już pierwsze pale. Niebawem rozpoczną się też prace na drugim końcu odcinka - w Modlniczce. Inwestycja na DK 94 składa się z trzech części:

  • budowy 2,5-kilometrowej drogi krajowej nr 94 klasy GP łączącej istniejący węzeł Radzikowskiego z węzłem Modlnica;
  • rozbudowy węzła Radzikowskiego (III etap);
  • przebudowy ul. Jasnogórskiej na odcinku o długości 1,8 km.

Wykonawcą zadania o wartości 150 mln zł jest Budimex-Dromex SA. Termin zakończenia realizacji inwestycji wyznaczono na luty 2011 roku, ale wykonawca podjął zobowiązanie oddania inwestycji już w grudniu 2010 roku.


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat 500X po face liftingu
Fiat 500X po face liftingu
Fiat przeprowadził face lifting modelu 500X. Auto z zewnątrz zmieniło się nieznacznie, za to od strony technicznej całkiem sporo. Nowe są silniki, wyposażenie i wygląd kabiny.