mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na DK nr 42

Utrudnienia na DK nr 42

Na kierowców czekają utrudnienia w organizacji ruchu na drodze krajowej nr 42 w Końskich (woj. świętokrzyskie). Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie około miesiąca.

Utrudnienia na DK nr 42
Od 24 marca obowiązują objazdy zamkniętej częściowo ulicy Partyzantów związane z kolejnym etapem prac przy wymianie nawierzchni. Zamknięta została połowa ulicy Partyzantów na odcinku od ulicy Browarnej do Zamkowej. Objazd dla pojazdów ważących do 3,5 tony jadących od strony Skarżyska poprowadzono ulicami Sportową, 1 Maja, Odrowąża, Zamkową do ulicy 16 Stycznia. Ponadto wyłączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Partyzantów, Sportowej i Browarnej. Kierowcy podróżujący w stronę Skarżyska ulicą Partyzantów jeżdżą bez zmian. Ponadto pojazdy ważące powyżej 3,5 tony jadące tranzytowo drogą 42 kierowane są już w Skarżysku na objazd drogą nr 7 w stronę obwodnicy Kielc, a potem drogą nr 74 do Żarnowa.
 
Zmiana organizacji ruchu związana jest z kolejnym etapem odnowy nawierzchni na ulicach Partyzantów, Zamkowej, 16 Stycznia, Krakowskiej i Spacerowej w ciągu drogi krajowej nr 42.

Remont trasy przelotowej przez Końskie rozpoczął się w latem ubiegłego roku, a zakończy zgodnie z planem w lipcu. Do tej pory położona została warstwa wiążąca nawierzchni na ulicach Spacerowej, 16 Stycznia, Krakowskiej i na połowie ulicy Zamkowej. Przy tych ulicach ułożono również nowe chodniki. Zaczęła się natomiast wymiana konstrukcji jezdni na połowie ulicy Partyzantów oraz budowa chodnika. Końca dobiegają prace przy budowie nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Browarnej. Remontowany jest również most w ciągu ulicy Partyzantów. Obowiązuje tam ruch wahadłowy. Na wszystkich ulicach w ciągu drogi nr 42 układana będzie jeszcze ostatnia warstwa ścieralna nawierzchni. Będzie to związane z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu - informuje GDDKiA O/Kielce.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.