mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na DW 887 Brzozów-Daliowa

Utrudnienia na DW 887 Brzozów-Daliowa

Kierowcy jadący z Brzozowa drogą wojewódzką nr 887 w kierunku Rymanowa na Podkarpaciu muszą liczyć się z utrudnieniami. Rozpoczęły się bowiem prace związane z rozbudową drogi i budową nowego mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Bzianka. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do pierwszego tygodnia października br.

Utrudnienia na DW 887 Brzozów-Daliowa
Nowy most będzie obiektem szerszym i dłuższym. Zostanie wyposażony w 7 metrową jezdnię, obustronne chodniki o szerokości 1,5 metra każdy oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu – balustrady i bariery. Brzegi i dno rzeki zostaną odcinkowo umocnione. Nowa przeprawa będzie posiadała najwyższą klasę nośności, co oznacza, że przystosowana będzie do przenoszenia obciążenia do 50 ton. Do tej pory możliwy był tutaj ruch pojazdów o masie całkowitej do 30 ton.

Rozbudowana zostanie również droga na dojazdach do obiektu. Poszerzona do 7 metrów jezdnia oraz nowo wybudowane obustronne chodniki dla pieszych zwiększą przestrzeń drogi, a wzmocniona, bardziej odporna na koleinowanie nawierzchnia znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu ruchu wszystkich jego uczestników - zaznacza Podkarpacki ZDW.

Proponowane objazdy:
- ruch tranzytowy (powyżej 10t): droga krajowa nr 28, droga krajowa nr 9 oraz droga wojewódzka nr 866 – około 40 km

- ruch lokalny (do 10 ton): droga powiatowa nr 1972R, droga powiatowa nr 2006R – około 10,8 km

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Crossover – charakterna krzyżówka dla wymagających
Crossover – charakterna krzyżówka dla wymagających

Uterenowione kombi w ofercie Volvo znajdziesz już od dwóch dekad. Kontynuatorem tej tradycji jest V90 Cross Country, który w trudnym terenie radzi sobie równie dobrze, co na autostradzie lub miejskiej ulicy.
Odgadnij model Odgadnij model