mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na DW 887 Brzozów-Daliowa

Utrudnienia na DW 887 Brzozów-Daliowa

Kierowcy jadący z Brzozowa drogą wojewódzką nr 887 w kierunku Rymanowa na Podkarpaciu muszą liczyć się z utrudnieniami. Rozpoczęły się bowiem prace związane z rozbudową drogi i budową nowego mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Bzianka. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do pierwszego tygodnia października br.

Utrudnienia na DW 887 Brzozów-Daliowa
Nowy most będzie obiektem szerszym i dłuższym. Zostanie wyposażony w 7 metrową jezdnię, obustronne chodniki o szerokości 1,5 metra każdy oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu – balustrady i bariery. Brzegi i dno rzeki zostaną odcinkowo umocnione. Nowa przeprawa będzie posiadała najwyższą klasę nośności, co oznacza, że przystosowana będzie do przenoszenia obciążenia do 50 ton. Do tej pory możliwy był tutaj ruch pojazdów o masie całkowitej do 30 ton.

Rozbudowana zostanie również droga na dojazdach do obiektu. Poszerzona do 7 metrów jezdnia oraz nowo wybudowane obustronne chodniki dla pieszych zwiększą przestrzeń drogi, a wzmocniona, bardziej odporna na koleinowanie nawierzchnia znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu ruchu wszystkich jego uczestników - zaznacza Podkarpacki ZDW.

Proponowane objazdy:
- ruch tranzytowy (powyżej 10t): droga krajowa nr 28, droga krajowa nr 9 oraz droga wojewódzka nr 866 – około 40 km

- ruch lokalny (do 10 ton): droga powiatowa nr 1972R, droga powiatowa nr 2006R – około 10,8 km

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.