mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na DW 981 na odcinku Sędziszowa-Bobowa

Utrudnienia na DW 981 na odcinku Sędziszowa-Bobowa

Trwają prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 981 na odcinku Sędziszowa-Bobowa. Wykonawcą zadania, które powinno zostać zrealizowane do sierpnia br. i będzie kosztować 10,3 mln zł, będzie firma Skanska.

Utrudnienia na DW 981 na odcinku Sędziszowa-Bobowa
Roboty na ww. odcinku obejmują m.in. budowę i przebudowę skrzyżowań, budowę nawierzchni obwodnicy, przebudowę drogi gminnej, budowę, przebudowę oraz rozbiórkę zjazdów indywidualnych, publicznych oraz dróg dojazdowych. W wyniku realizacji powstaną nowe chodniki oraz zatoki autobusowe wraz z przystankami.

Skanska odpowiada również za budowę rowów przydrożnych, umocnienie skarp, wycinkę drzew i krzewów, budowę przepustów pod drogą oraz w ciągu rowów drogowych.

W ramach inwestycji zostanie także przebudowana sieć odwodnienia i uzbrojenia terenu w tym sieć: teletechniczna i elektryczna SN. Stworzone zostaną również zestawy podczyszczające dla wód opadowych. - Zakończyliśmy przezbrojenia terenu i kończymy wykonanie nasypów. Prowadzone są roboty brukarskie i przygotowujemy się do robót bitumicznych. Trwają także prace konserwatorskie w związku z planowanym przeniesieniem kapliczki, której obecna lokalizacja koliduje z planowaną inwestycją - informuje Rafał Nosek, kierownik budowy.

20 maja br. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która spowoduje zamknięcie drogi gminnej do miejscowości Berdechów. Możliwość przejazdu będzie zapewniona zgodnie z przewidzianym w projekcie objazdem przez miejscowość Bobowa.

- Dołożymy wszelkich starań, aby niedogodności związane z prowadzonymi pracami były dla kierowców i mieszkańców jak najmniej odczuwalne – mówi Rafał Nosek. - Liczymy na wyrozumiałość i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie oraz dostosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać przez cały okres realizacji prac, czyli do sierpnia br.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.