mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na Moście Piastowskim w Brzegu

Utrudnienia na Moście Piastowskim w Brzegu

Od połowy kwietnia ruszył remont zabytkowego Mostu Piastowskiego w Brzegu w ciągu drogi krajowej nr 39. Koszt prac, to około 2,5 miliona złotych, a zakończą się one jesienią.

Utrudnienia na Moście Piastowskim w Brzegu
Prace obejmą wymianę konstrukcji chodników oraz wymianę nawierzchni jezdni. Prócz tego naprawiane będą filary mostu i jego przyczółki, usunięte zostaną pozostałości drewnianych pali z rzeki, które pochodzą jeszcze ze starej przeprawy. Wzmocniony zostanie także brzeg rzeki od strony Namysłowa oraz wykonane zostaną inne, drobniejsze prace remontowe w bezpośrednim sąsiedztwie mostu.

Remont wymagał wprowadzenia na moście ruchu wahadłowego.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~bigdyl 2009-04-30

~qaz, dzięki za komentarz, fajne dopełnienie do artykułu

~qaz 2009-04-30

Skoro to zabytek i jakaś wartość historyczna to dobrze, że przeprowadzany jest ten remont. Można by było trochę wspomnieć o tej historii...Metalowy Most Odrzański, oddany do użytkowania 27.X.1895 r. (ze względów technicznych prace przeciągnęły się do 1897 r.) - nazywany "Nowym Mostem Odrzańskim", a w powszechnym użyciu także "Mostem Fryderyka" - uległ zniszczeniu w 1945 r. W jego miejsce oddano do użytkowania w 1954 r. "Most Piastowski", który zbudowano z dwóch przęseł mostu wiślanego z 1891 r. z miejscowości Fordon (pod Bydgoszczą)...tak jakby ktoś chciał też trochę więcej wiedzieć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi
Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi
Już za kilka tygodni we Frankfurcie poznamy najnowsze wcielenie BMW M5. Piekielny sedan z Monachium ma pod maską silnik o mocy 600 KM, a do "setki" rozpędzi się w 3,4 sekundy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic