mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na Moście Piastowskim w Brzegu

Utrudnienia na Moście Piastowskim w Brzegu

Od połowy kwietnia ruszył remont zabytkowego Mostu Piastowskiego w Brzegu w ciągu drogi krajowej nr 39. Koszt prac, to około 2,5 miliona złotych, a zakończą się one jesienią.

Utrudnienia na Moście Piastowskim w Brzegu
Prace obejmą wymianę konstrukcji chodników oraz wymianę nawierzchni jezdni. Prócz tego naprawiane będą filary mostu i jego przyczółki, usunięte zostaną pozostałości drewnianych pali z rzeki, które pochodzą jeszcze ze starej przeprawy. Wzmocniony zostanie także brzeg rzeki od strony Namysłowa oraz wykonane zostaną inne, drobniejsze prace remontowe w bezpośrednim sąsiedztwie mostu.

Remont wymagał wprowadzenia na moście ruchu wahadłowego.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~bigdyl 2009-04-30

~qaz, dzięki za komentarz, fajne dopełnienie do artykułu

~qaz 2009-04-30

Skoro to zabytek i jakaś wartość historyczna to dobrze, że przeprowadzany jest ten remont. Można by było trochę wspomnieć o tej historii...Metalowy Most Odrzański, oddany do użytkowania 27.X.1895 r. (ze względów technicznych prace przeciągnęły się do 1897 r.) - nazywany "Nowym Mostem Odrzańskim", a w powszechnym użyciu także "Mostem Fryderyka" - uległ zniszczeniu w 1945 r. W jego miejsce oddano do użytkowania w 1954 r. "Most Piastowski", który zbudowano z dwóch przęseł mostu wiślanego z 1891 r. z miejscowości Fordon (pod Bydgoszczą)...tak jakby ktoś chciał też trochę więcej wiedzieć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.