mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na Śląsku na DW 945 i DW 425

Utrudnienia na Śląsku na DW 945 i DW 425

Od 26 lipca br. rozpocznie się bieżący remont DW 945 na odcinku od Żywca do granicy ze Słowacją w Korbielowie. Naprawa dogi polegać będzie na wypełnianiu ubytków w jezdni, naprawie poboczy, itp.

Utrudnienia na Śląsku na DW 945 i DW 425
Należy spodziewać zwężeń jezdni na wielu odcinkach jezdni, a czasami także ruchu wahadłowego.

Przedsięwzięcie ma związek z przejęciem przez ZDW w Katowicach bieżącego utrzymania dróg wojewódzkich w powiecie żywieckim w związku z decyzją żywieckiego starostwa powiatowego o nie podpisywaniu nowej umowy z władzami województwa śląskiego na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich w tym powiecie. Tym samym ZDW w Katowicach bezpośrednio odpowiedzialne jest za bieżące utrzymanie dróg w powiatach: żywieckim, będzińskim, tarnogórskim i wodzisławskim. W pozostałych powiatach ziemskich bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich prowadzą starostwa powiatowe za pośrednictwem Powiatowych Zarządów Dróg pod kontrolą ZDW w Katowicach.

Ponadto zamknięty jest przejazd DW 425 W Paniowach. Ma to związek z przebudową mostu w tej miejscowości. Budowa nowego obiektu kosztować będzie 12 mln zł  i potrwa do 15 grudnia br.
Objazdy prowadzą przez Gierałtowice lub Mikołów.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.