mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na Śląsku na DW 945 i DW 425

Utrudnienia na Śląsku na DW 945 i DW 425

Od 26 lipca br. rozpocznie się bieżący remont DW 945 na odcinku od Żywca do granicy ze Słowacją w Korbielowie. Naprawa dogi polegać będzie na wypełnianiu ubytków w jezdni, naprawie poboczy, itp.

Utrudnienia na Śląsku na DW 945 i DW 425
Należy spodziewać zwężeń jezdni na wielu odcinkach jezdni, a czasami także ruchu wahadłowego.

Przedsięwzięcie ma związek z przejęciem przez ZDW w Katowicach bieżącego utrzymania dróg wojewódzkich w powiecie żywieckim w związku z decyzją żywieckiego starostwa powiatowego o nie podpisywaniu nowej umowy z władzami województwa śląskiego na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich w tym powiecie. Tym samym ZDW w Katowicach bezpośrednio odpowiedzialne jest za bieżące utrzymanie dróg w powiatach: żywieckim, będzińskim, tarnogórskim i wodzisławskim. W pozostałych powiatach ziemskich bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich prowadzą starostwa powiatowe za pośrednictwem Powiatowych Zarządów Dróg pod kontrolą ZDW w Katowicach.

Ponadto zamknięty jest przejazd DW 425 W Paniowach. Ma to związek z przebudową mostu w tej miejscowości. Budowa nowego obiektu kosztować będzie 12 mln zł  i potrwa do 15 grudnia br.
Objazdy prowadzą przez Gierałtowice lub Mikołów.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross