mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na Śląsku na DW 945 i DW 425

Utrudnienia na Śląsku na DW 945 i DW 425

Od 26 lipca br. rozpocznie się bieżący remont DW 945 na odcinku od Żywca do granicy ze Słowacją w Korbielowie. Naprawa dogi polegać będzie na wypełnianiu ubytków w jezdni, naprawie poboczy, itp.

Utrudnienia na Śląsku na DW 945 i DW 425
Należy spodziewać zwężeń jezdni na wielu odcinkach jezdni, a czasami także ruchu wahadłowego.

Przedsięwzięcie ma związek z przejęciem przez ZDW w Katowicach bieżącego utrzymania dróg wojewódzkich w powiecie żywieckim w związku z decyzją żywieckiego starostwa powiatowego o nie podpisywaniu nowej umowy z władzami województwa śląskiego na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich w tym powiecie. Tym samym ZDW w Katowicach bezpośrednio odpowiedzialne jest za bieżące utrzymanie dróg w powiatach: żywieckim, będzińskim, tarnogórskim i wodzisławskim. W pozostałych powiatach ziemskich bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich prowadzą starostwa powiatowe za pośrednictwem Powiatowych Zarządów Dróg pod kontrolą ZDW w Katowicach.

Ponadto zamknięty jest przejazd DW 425 W Paniowach. Ma to związek z przebudową mostu w tej miejscowości. Budowa nowego obiektu kosztować będzie 12 mln zł  i potrwa do 15 grudnia br.
Objazdy prowadzą przez Gierałtowice lub Mikołów.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?