mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na Trasie Katowickiej w Poznaniu

Utrudnienia na Trasie Katowickiej w Poznaniu

Zmiany w tymczasowej organizacji ruchu na Trasiekatowickiej w Poznaniu zostaną wprowadzone w czwartek 20 lutego od godz. 5 rano.  Zmiany polegają na wprowadzeniu ruchu dwukierunkowego (wjazd i wyjazd do Poznania) na południową nitkę estakady.

Utrudnienia na Trasie Katowickiej w Poznaniu

W dniu wczorajszym, tj. 18 lutego dotarła do ZDM w Poznaniu decyzja Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 17 lutego 2014 r. w której czytamy: „Zakazuję użytkowania całej budowli estakady północnej bezterminowo. Nadaję decyzji rygor natychmiastowej wykonalności”.

Jak informował ZDM w Poznaniu wcześniej przygotowane zostały różne warianty wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. - Należy jednak stwierdzić, że przy natężeniu ok. 40 tys. pojazdów przed wprowadzeniem ograniczeń i ok. 25 tys. na dobę po wprowadzeniu ograniczeń w ruchu na estakadzie konsekwencją wprowadzenia kolejnych będą poważne utrudnienia w ruchu w tej części miasta. W tej trudnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na południowej nitce obiektu z wyłączeniem pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusów - zaznaczają drogowcy.

Trasa Katowicka od lat czeka na przebudowę. - W Wieloletniej Prognozie Finansowej zostały uwzględnione zapisy umożliwiające realizację inwestycji w latach 2014 – 2019. Inwestycja dotyczy dwóch obiektów inżynierskich w ciągu ulicy Krzywoustego tj. estakady nad ulicą Inflancką i wiaduktu nad ulicami Żegrze/ Chartowo. Planujemy, że roboty budowlane rozpoczną się w II kwartale 2014 roku - informuje ZDM w Poznaniu.


Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Red Dot Award dla Skody Kodiaq i Octavia
Red Dot Award dla Skody Kodiaq i Octavia
Dwa modele Skody wygrały jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów projektowych na świecie. To już dziesiąta i jedenasta nagroda „Red Dot Awards” dla czeskiego producenta od 2006 roku.