mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na Trasie Toruńskiej w stolicy

Utrudnienia na Trasie Toruńskiej w stolicy

Od 26 października planowane jest zawężenie do jednego pasa ruchu wiaduktu w kierunku Marek na węźle Trasy Toruńskiej z al. Piłsudskiego. Obydwie jezdnie Trasy Toruńskiej w Warszawie na odcinku od al. Piłsudskiego w Markach do ul. Głębockiej zawężone są do dwóch pasów ruchu. Utrudnienia związane są z budową dróg zbiorczo-rozprowadzających oraz z przebudową infrastruktury technicznej. Cała inwestycja obejmuje przebudowę Trasy Toruńskiej do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace na 7,1-kilometrowym odcinku między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach potrwają do kwietnia 2012 r.

Utrudnienia na Trasie Toruńskiej w stolicy
Jezdnie Trasy Toruńskiej w kierunku mostu Grota-Roweckiego (północna) oraz w kierunku Marek (południowa) są zawężone do dwóch pasów ruchu po 3 m szerokości każdy. Wyłączone z ruchu są zewnętrzne pasy awaryjne oraz pasy służące do skrętu w prawo.

Wyłączona z ruchu jest północno-wschodnia łącznica ul. Głębockiej z Trasą Toruńską. Ruch został skierowany na nowowybudowaną łącznicę północno-zachodnią, na której jest możliwość zjazdu na Trasę Toruńską w kierunku ul. Łabiszyńskiej i mostu Grota-Roweckiego oraz skrętu z Trasy Toruńskiej w ul. Głębocką.

W rejonie węzła Trasy Toruńskiej z al. Piłsudskiego w Markach zamknięte zostały wyjazd z łącznicy na teren Centrum Handlowego oraz łącznica umożliwiająca zawrócenie na Trasie Toruńskiej (pod wiaduktem) w kierunku Warszawy. W dniu 26 października zawężona do jednego pasa ruchu zostanie jezdnia wiaduktu prowadzącego w kierunku Marek.

Prace na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykonuje firma J&P – AVAX S.A.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Tomasz z tonącej wyspy Tuska 2010-10-29

Jak wszędzie!!! W Polsce robi się niewiele, stan dróg chyba każdy oceni jako fatalny. Gorszych dróg nie ma nigdzie w Europie... Jeżdzę często do Czech - nawet w tym małym, niby biednym kraju, mają dużo lepsze drogi. U nas prawie nic się nie dzieje, jak na 40-milionowy kraj to wielka bida.

~Remek 2010-10-27

A potem jeden wielki klops w Markach...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.