mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na Żorskiej w Rybniku

Utrudnienia na Żorskiej w Rybniku

Od czwartku, 3 lutego wystąpią utrudnienia w ruchu w ciągu ul. Żorskiej (DW 935) w Rybniku, na odcinku 1,15 km - od wiaduktu drogowego nad koleją (przed lotniskiem) do granicy miasta.

Utrudnienia na Żorskiej w Rybniku
Prace związane z wycinką drzew będą prowadzone przez około 21 dni, przy połówkowym zajęciu jezdni ulicy Żorskiej. Są one częścią rozpoczętej przez miasto przebudowy ulicy Żorskiej. W ramach inwestycji przewidziano:
  • lokalne poszerzenia jezdni do 3 pasów ruchu (od ronda Boguszowickiego do ronda Ligockiego, od ronda Ligockiego do ronda Sygnały, od parkingu na wysokości wjazdu na lotnisko do granicy miasta),
  • wybudowanie na większości przebudowywanego odcinka obustronnych chodników, 
  • przebudowę 3 skrzyżowań na skrzyżowania typu rondo o średnicach zewnętrznych 35 m- Żorska/Ligocka,  Żorska/Sygnały, Żorska/Gotartowicka, 
  • budowę zatok autobusowych, 
  • budowę kanalizacji deszczowej na całej długości odcinka, 
  • budowę oświetlenia ulicznego na całej długości odcinka.

Prace drogowe wykonuje konsorcjum firm “Hak Construction” Sp. z o. o., z Katowic i „Dromet” Sp. z o. o. z Częstochowy.  Konsorcjum zobowiązało się wykonać prace za kwotę  blisko 30 mln zł. Na realizację zadania przeznaczono dwa lata. Umowę z wykonawcą podpisano we wrześniu ubiegłego roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.