mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na autostradowej obwodnicy Krakowa

Utrudnienia na autostradowej obwodnicy Krakowa

Od poniedziałku rozpoczną się utrudnienia w ruchu związane z modernizacją starszej części autostradowej obwodnicy Krakowa pomiędzy węzłami Balice i Opatkowice. Zadanie obejmuje remont ok. 16 km autostrady.

„Na razie wykonawca – Mota-Engil SA – będzie wykonywać przejazdy w pasie rozdziału, co pociągnie za sobą konieczność zamknięcia lewego pasa ruchu obydwu jezdni na kilkusetmetrowych odcinkach pomiędzy węzłami Balice I i Balice II oraz stopniem Kościuszko i węzłem Tynieckim. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 70 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty przygotowawcze będą trwały przez tydzień, a właściwe prace przy realizacji kontraktu ruszą 2 kwietnia” – informuje Magdalena Chacaga z GDDKiA O Kraków.
 
Zakres inwestycji obejmuje wzmocnienie nawierzchni najstarszego fragmentu obwodnicy o długości 33,8 km (2 jezdnie po 16,9 km każda) do 115 kN/oś, czyli normy ustalonej w Unii Europejskiej dla głównych korytarzy transportowych. Autostradowa obwodnica pomiędzy Balicami a Opatkowicami była budowana według starych norm i jej nośność to 100 kN/oś. Ogromny będzie zakres prac mostowych, który obejmie 24 obiekty: przebudowane zostaną 2 wiadukty i most, wyremontowanych będzie 18 wiaduktów i 2 mosty, ponadto zostanie zbudowana zupełnie nowa kładka dla pieszych wzdłuż stopnia wodnego „Kościuszko”. Nośność wszystkich obiektów mostowych zostanie podniesiona do klasy A - najwyższej. Projekt zakłada ogrodzenie dwustronne całej obwodnicy od Balic do Opatkowic, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zapobiegając wtargnięciu na autostradę ludzi i zwierząt, co czasami miało miejsce.
 
Wartość kontraktu wynosi ok. 150,0 mln złotych. Inwestycja jest finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. Realizacja kontraktu ma trwać 19 miesięcy.

Przeczytaj także:

Ruszył remont na A-4 (2007-02-28)

Ponad miliard zł na A4 Kraków – Szarów (2007-02-01)

Remont autostrady A4 Balice – Opatkowice (2006-10-16)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~art 2009-03-26

Żle przewidziales...niestety...xP

~Misiek 2007-03-27

ivan powiem wiecej: za 2 lata od Łańcuta do granicy niemieckiej będziemy śmigać po wyremontowanej czwórce, w Szarowie wjeżdzajac na autostrade :)))

~ivan 2007-03-26

ostatnio same dobre informacje na A4, z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie robót na odcinku Zgorzelec - Krzyżowa. Za 2 lata z Krakowa do granicy będziemy śmigać autostradą :))))

~As 2007-03-26

Zgadza sie

~Piti 2007-03-26

Nareszcie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando