mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na autostradowej obwodnicy Krakowa

Utrudnienia na autostradowej obwodnicy Krakowa

W nocy z wtorku na środę (10/11 kwietnia) zostanie zamknięta lewa jezdnia (kierunek do Balic) autostradowej obwodnicy Krakowa. Wyłączenie ruchu nastąpi na odcinku o długości 7 km od węzła Tynieckiego do węzła Balice I wraz z węzłem. Pojazdy będą poruszać się dwukierunkowo drugą jezdnią. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 70 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Utrudnienia na autostradowej obwodnicy Krakowa

Utrudnienia w ruchu związane są z modernizacją autostradowej obwodnicy Krakowa pomiędzy węzłami Balice I i Opatkowice. Prace rozpoczęły się 2 kwietnia br. Z upływem czasu i w miarę zaawansowania prac, należy spodziewać się większych utrudnień. Termin zakończenia realizacji inwestycji wyznaczono na jesień 2008 roku.
 
Zakres inwestycji obejmuje wzmocnienie nawierzchni najstarszego fragmentu obwodnicy o długości 33,8 km (2 jezdnie po 16,9 km każda) do 115 kN/oś, czyli normy ustalonej w Unii Europejskiej dla głównych korytarzy transportowych. Autostradowa obwodnica pomiędzy Balicami a Opatkowicami była budowana według starych norm i jej nośność to 100 kN/oś. Ogromny będzie zakres prac mostowych, który obejmie 24 obiekty: przebudowane zostaną 2 wiadukty i most, wyremontowanych będzie 18 wiaduktów i 2 mosty, ponadto zostanie zbudowana zupełnie nowa kładka dla pieszych wzdłuż stopnia wodnego „Kościuszko”. Nośność wszystkich obiektów mostowych zostanie podniesiona do klasy A - najwyższej.

Przeczytaj także:

Rusza remont na A4 Katowice-Kraków (2007-03-30)

Kraków planuje inwestycje (2007-02-28)

 

 


Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~Romek 2007-04-23

Trzy pasy są od Zakopianki do Wielickiej,a przydałyby się na całej obwodnicy,oraz aż do Katowic.

~simps 2007-04-13

a ten 3 pas to gdzie? pas zieleni ??

~mm 2007-04-12

Autostradowa obwodnica Krakowa ma trzy pasy. Remontowane sa natomiast dwa.

~astrolog 2007-04-11

Obwodnica autostradowa Krakowa powinna miec po 3 pasy, tak jak "czworka" ma na Slasku. Niestety zdaje sie, ze wiaduukty sa nie przystosowane do 3 pasow.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.