mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na czwórce w Siedlcu

Utrudnienia na czwórce w Siedlcu

Od jutra tj. 21-03-2006 r. kierowców jadących drogą krajowa nr 4 (międzynarodową E40) z Krakowa do Tarnowa czekają utrudnienia. Rozpoczynają się prace przy wzmacnianiu poboczy, w pierwszej kolejności roboty będą prowadzone w Siedlcu (między Targowiskiem a Łapczycą).

Utrudnienia na czwórce w Siedlcu

Jak informuje krakowski oddział GDDKiA - prawe  pobocze (kierunek do Tarnowa) lub - tam, gdzie jest - pas awaryjny będą wyłączone z ruchu na odcinku o długości 1,3 km. Zostanie jednak utrzymany ruch dwukierunkowy, który będzie odbywać się wygrodzonymi pasami o szerokości po 3,5 m. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.
 
To dopiero początek utrudnień na tej drodze. Od września ub. roku jest realizowana modernizacja "czwórki" pomiędzy Targowiskiem a Tarnowem. Inwestycję finansuje w większości Unia Europejska z Funduszu Spójności. Wcześniej zostały rozpoczęte roboty mostowe i przekładki urządzeń obcych, a teraz wykonawca przystępuje do prac drogowych. Należy więc oczekiwać coraz większych utrudnień, które będą trwały przez cały rok. Podczas robót bitumicznych, okresowo na kilkusetmetrowych odcinkach, będzie wprowadzany ruch wahadłowy. "O kolejnych etapach i związanych z nimi niedogodnościach będziemy na bieżąco informować. Nie ukrywam, nie będzie łatwo, ale modernizacja jest konieczna, a po jej zakończeniu odcinek pomiędzy Targowiskiem a Tarnowem będzie wyglądać tak, jak gotowa już inwestycja pomiędzy Wieliczką a Targowiskiem. Gdy prace drogowe osiągną swoje apogeum, sugerujemy korzystanie z dróg alternatywnych" - informuje Magdalena Chacaga, rzeczniczka GDDKiA O/Kraków.

Przeczytaj także:

Remonty na czwórce (2006-01-16)

Droga Nr 4: Targowisko - Tarnów (2005-08-16)

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe malopolskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?
Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, w którym zamierza wprowadzić licencje dla pośredników świadczących usługi transportowe. To będzie mocny cios wymierzony w Ubera oraz tysiące niezrzeszonych kierowców.