mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na czwórce w Siedlcu

Utrudnienia na czwórce w Siedlcu

Od jutra tj. 21-03-2006 r. kierowców jadących drogą krajowa nr 4 (międzynarodową E40) z Krakowa do Tarnowa czekają utrudnienia. Rozpoczynają się prace przy wzmacnianiu poboczy, w pierwszej kolejności roboty będą prowadzone w Siedlcu (między Targowiskiem a Łapczycą).

Utrudnienia na czwórce w Siedlcu

Jak informuje krakowski oddział GDDKiA - prawe  pobocze (kierunek do Tarnowa) lub - tam, gdzie jest - pas awaryjny będą wyłączone z ruchu na odcinku o długości 1,3 km. Zostanie jednak utrzymany ruch dwukierunkowy, który będzie odbywać się wygrodzonymi pasami o szerokości po 3,5 m. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.
 
To dopiero początek utrudnień na tej drodze. Od września ub. roku jest realizowana modernizacja "czwórki" pomiędzy Targowiskiem a Tarnowem. Inwestycję finansuje w większości Unia Europejska z Funduszu Spójności. Wcześniej zostały rozpoczęte roboty mostowe i przekładki urządzeń obcych, a teraz wykonawca przystępuje do prac drogowych. Należy więc oczekiwać coraz większych utrudnień, które będą trwały przez cały rok. Podczas robót bitumicznych, okresowo na kilkusetmetrowych odcinkach, będzie wprowadzany ruch wahadłowy. "O kolejnych etapach i związanych z nimi niedogodnościach będziemy na bieżąco informować. Nie ukrywam, nie będzie łatwo, ale modernizacja jest konieczna, a po jej zakończeniu odcinek pomiędzy Targowiskiem a Tarnowem będzie wyglądać tak, jak gotowa już inwestycja pomiędzy Wieliczką a Targowiskiem. Gdy prace drogowe osiągną swoje apogeum, sugerujemy korzystanie z dróg alternatywnych" - informuje Magdalena Chacaga, rzeczniczka GDDKiA O/Kraków.

Przeczytaj także:

Remonty na czwórce (2006-01-16)

Droga Nr 4: Targowisko - Tarnów (2005-08-16)

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe malopolskie

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.