mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na drogach Małopolski

Utrudnienia na drogach Małopolski

Do niektórych utrudnień na drogach Małopolski, jak te na "czwórce" pomiędzy Targowiskiem a Tarnowem, czy na "Zakopiance" pomiędzy Myślenicami a Lubniem, kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić, ale będzie ich więcej - zapowiadają małopolscy drogowcy.

Utrudnienia na drogach Małopolski

"Utrudnienia mogą powstać na drogach krajowych nr: 4 (Łapczyca), 7 (Zerwana - Michałowice), 28 (Zator, Wadowice, Mszana Dolna - Gruszowiec), 44 (Zator), 47 (Rdzawka - Nowy Targ), 49 (Białka Tatrzańska - Bukowina Tatrzańska), 52 (Kęty - Bulowice, Izdebnik), 73 (Dąbrowa Tarnowska), 79 (Zabierzów - Trzebinia), 94 (Olkusz - Jerzmanowice). Należy spodziewać się zwężenia pasa drogowego, ograniczenia prędkości, nawet do 40 km/h, zakazu wyprzedzania, ruchu wahadłowego w trakcie prowadzenia prac bitumicznych. Na razie nie planuje się całkowitego zamykania drogi, jak było w ubiegłym roku. Prace w sezonie letnim mają być prowadzone przez 12 godzin od rana do wieczora. Aby szybciej zakończyć realizację inwestycji wykonawcy mogą także pracować w weekendy. Odnowy jednoroczne zakończą się w październiku lub w listopadzie br." - informuje Magdalena Chacaga z krakowskiego Oddziału GDDKiA.

W 2006 roku krakowski oddział GDDKiA zmodernizuje 132 km dróg, co stanowi ponad 15% sieci dróg krajowych Małopolski. W ramach zadań jednorocznych na 70 km dróg przebudowanych zostanie prawie 200 obiektów mostowych, około 100 skrzyżowań, istniejące chodniki i zatoki autobusowe będą odnowione, powstaną nowe chodniki i nowe zatoki. Przy drogach zostaną ustawione kolejne stacje monitoringu pogodowego, przybędzie 10 nowych kamer z dostępnym podglądem w Internecie. Na inwestycje i modernizacje krakowski oddział GDDKiA wyda w tym roku ok. 650 mln złotych.

Przeczytaj także:

Dodatkowa kasa na małopolskie drogi (2006-09-06)

Rekordowy budżet Małopolski - 860 mln zł (2006-02-06)


 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe malopolskie

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~kier 2006-12-29

jakie są warunki drogowe na trasie Łódź-Kraków???

~robin 2006-07-09

jak najłatwiej przejechać z Krakowa do Jasła,czy w nocy są też duże korki na A4?

~misiek 2006-07-08

planuje sie jakis remont "7" od Chyżnego do Lubnia??? bo to co tam na razie jest to wstyd i obciach... :/

~~krzywy stefan 2006-07-07

mołapolska jest piekna ale drogi ma kiepskie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic