mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na granicach

Utrudnienia na granicach

Na utrudnienia natrafią kierowcy na przejściach granicznych. Utrudnienia spowodowane są remontami dróg i obiektów mostowych.

Remont drogi dojazdowej do przejścia Jakuszyce-Harrachov

Do 10 grudnia 2006r. na pilny wniosek strony czeskiej zostanie zawieszony  ruch samochodów ciężarowych w drogowym przejściu granicznym Jakuszyce - Harrachov. Ruch samochodów osobowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony i autobusów w tym drogowym przejściu granicznym nie ulega zmianie. Zmiany wynikają z remontu podmytej przez ostatnie opady deszczu drogi dojazdowej do tego przejścia granicznego na odcinku Harrachov - Tanvald po stronie czeskiej.

Modernizacje na przejściu Gronowo - Mamonowo

W związku z pracami modernizacyjnymi w drogowym przejściu granicznym Gronowo - Mamonowo wprowadzono zmianę w organizacji ruchu pojazdów przekraczających granicę państwową w ww. przejściu granicznym. Z obsługi podróżnych wyłączona została dotychczasowa platforma na kierunku wjazdowym do Polski. Ruch pojazdów skierowany został na platformę na kierunku wyjazdowym z Polski. Na kierunku wyjazdowym samochody osobowe, autobusy i samochody ciężarowe odprawiane będą na jednym pasie odpraw. W celu zapewnienia maksymalnej płynności odpraw na terenie przejścia dodatkowo wydzielono miejsce do odpraw autobusów z wykorzystaniem urządzeń przenośnych. Na kierunku wjazdowym jeden pas przeznaczony zostanie dla autobusów i samochodów ciężarowych, drugi dla samochodów osobowych oraz tzw. "pas zielony". Wszystkie pasy odpraw przeznaczone zostaną do odpraw wszystkich podróżnych ponieważ chwilowo nie ma możliwości rozgraniczenia ruchu dla podróżnych z UE i poza UE.
Ww. zmiany organizacyjne mogą wpłynąć na zmniejszenie przepustowości przejścia granicznego. Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie do czasu zakończenia I etapu prac modernizacyjnych, planowanego w czerwcu 2007 r.

Remont mostu granicznego w Kukurykach

Władze Białorusi rozpoczęły kapitalny remont mostu granicznego w przejściu Kukuryki-Kozłowicze, który potrwa do października przyszłego roku. Na czas remontu ruch w drogowym przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze zostanie skierowany na drugi most.

Most w miejscowości Gryfino

Z dniem 1 grudnia 2006r. zostanie wznowiony ruch kołowy i pieszy na remontowanym moście w m. Gryfino. Nadal jednak będą występowały utrudnienia w ruchu, ponieważ na moście będą prowadzone roboty antykorozyjne, malarskie i wykończeniowe. Całkowite zakończenie robót przewidziane jest do 30 czerwca 2007r. W tym czasie, okresowo będzie wprowadzany ruch wahadłowy, sterowany światłami.

Utrudnienia w Bezledach

Dobiegają końca prace na polsko-rosyjskim drogowym przejściu granicznym w Bezledach. W związku z koniecznością wymiany nawierzchni drogi na kierunku wyjazdowym z Polski wprowadzono tam zmiany w organizacji ruchu.


Czytaj więcej o inwestycjach na przygranicznych drogach

 

Tematy w artykule: drogi przygraniczne

Podobne wiadomości:

EURO 2012 – jak podróżować po Polsce i Ukrainie

EURO 2012 – jak podróżować po Polsce i...

Polskie drogi 2012-02-09

Autostradą A2 wygodnie i szybko do Europy!

Autostradą A2 wygodnie i szybko do Europy!

Polskie drogi 2011-11-29

Komentuj:

~mietek 2006-11-24

eee przesadzasz, po prostu dostalismy wieksze dofinansowanie z UE i wszystkie gminy realizują teraz byle zdązyc z terminami inwestycje, a ze są to głownie inwestycje drogowe, to mamy wszedzie utrudnienia. Za jakiś czas, góra 2-3 lata bedzie duzo lepiej, chyba warto troche pocierpiec i w koncu jezdzic po bardziej ludzkich drogach

~burza 2006-11-24

wniosek jest jeden, nie chca juz nikogo wypuścić, bo i tak za dużo Polaków już wyjechało i nie rak do pracy za 800 zl netto

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.