mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na majówkę - GDDKiA radzi

Utrudnienia na majówkę - GDDKiA radzi

Kolejny długi weekend sprawia, że na drogach pojawi się znów wielu podróżujących. Warto wiedzieć, jak wygląda sytuacja na najważniejszych polskich drogach podczas majowego odpoczynku.

Utrudnienia na majówkę - GDDKiA radzi
Kolejny długi weekend to czas wzmożonych podróży. Dlatego warto przed wyjechaniem w trasę sprawdzić w sieci lub skorzystać z infolinii GDDKiA pod numerem 19 111, czy na naszej drodze znajdują się utrudnienia.

W dniach 30 kwietnia i 2 maja w godzinach od 18.00 do 22.00, a 1 i 3 maja w godzinach od 8.00 do 22.00, w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

Na pewno możemy się spodziewać wzmożonego ruchu na autostradach. Na drogach należących do GDDKiA objętych elektronicznym systemem poboru opłat viaTOLL, w okresie świątecznym zostanie zwiększona obsada kadrowa w punktach poboru opłat - dodatkowi pracownicy będą pomagali kierowcom w pobieraniu biletów wjazdowych. Możliwe będzie także uruchomienie bramek rewersyjnych, które przystosowane są do obsługi ruchu wjazdowego i wyjazdowego.

Na autostradzie A1 na odcinku Gdańsk - Toruń nie jest przewidywane ryzyko wystąpienia  dużego natężenia ruchu. W przypadku problemów koncesjonariusz autostrady deklaruje podjęcie działań usprawniających ruch, w tym m.in. zwiększenie ilości inkasentów obsługujących kierowców. Aktualne informacje drogowe można przeczytać na stronie internetowej www.a1.com.pl.

Na trasie autostrady A2 Świecko - Konin kasy będą pracowały w pełnej obsadzie, tak by uiszczanie opłat było prowadzone w sposób płynny. Aktualne informacje o sytuacji na tym odcinku, np. o utrudnieniach w ruchu, podawane będą na stronie internetowej www.autostrada-a2.pl.

Na autostradzie A4 (odcinek Katowice - Kraków) w obu punktach poboru opłat (w Brzęczkowicach i w Balicach) przewidziana jest pełna obsada bramek. Dodatkowo w PPO w Balicach, w sytuacjach spiętrzeń ruchu, zostanie uruchomiona tzw. bramka prawostronna. Aktualne informacje o sytuacji na tym odcinku, np. o utrudnieniach w ruchu, podawane będą na stronie internetowej www.autostrada-a4.pl.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Opel GT Koncept - Genewa 2016

auto motor i sport 2016-03-03

Największym wyróżnikiem Opla GT w wersji koncepcyjnej są czerwone opony i długa maska. Z poprzednikiem łączy go jedynie nazwa. Auto sprzed kilkunastu lat było agresywne i szybkie, pod maską tego konceptu pracuje zaledwie 3-cylindrowy silnik. Czekamy na wersję produkcyjną.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.