mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na małopolskich drogach

Utrudnienia na małopolskich drogach

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po raz kolejny opublikował mapę ze spisem najważniejszych prac prowadzonych na drogach krajowych województwa małopolskiego. Do końca listopada utrudnienia wystąpią w 17 miejscach.

Utrudnienia na małopolskich drogach
W listopadzie kierowcy poruszający się po małopolskich drogach krajowych będą musieli podczas planowania podróży wziąć pod uwagę utrudnienia, na jakie mogą się natknąć aż w 17 miejscach. Aby ułatwić użytkownikom dróg to zadanie, krakowski oddział GDDKiA opublikował mapę drogową wraz ze spisem najważniejszych remontów i rodzajem utrudnień występujących na danym odcinku drogi. Poprzednia tego typu akcja była prowadzona w okresie wakacyjnym.

Kierowcy w okresie od 31 października do 30 listopada 2008 roku powinni zachować ostrożność i przygotować się na ograniczenia w ruchu na następujących odcinkach (kolejność odpowiada numeracji na dołączonej mapce):

1. Modernizacja autostrady A4 Kraków (15,9 km). Na odcinku od węzła Balice I do węzła Tynieckiego ruch dwukierunkowy odbywa się jedną jezdnią przy ograniczeniu
prędkości do 70 km/h (na przełączkach do 40 km/h) oraz zakazie wyprzedzania. Z kolei na odcinku od węzła Tynieckiego do węzła Opatkowickiego ruch odbywa się dwiema jezdniami, z tym że na kierunku od Opatkowic do Balic do dyspozycji kierowców jest jeden pas ruchu.

2. Modernizacja drogi krajowej nr 4 w Tarnowie (9,3 km). Na całym odcinku ruch dwukierunkowy odbywa się jedną jezdnią przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h
(na przełączkach do 40 km/h) oraz zakazie wyprzedzania.

3. Modernizacja mostu przez rzekę Dłubnię w ciągu drogi krajowej nr 7 w miejscowości Zerwana (0,1 km). Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

4. Przebudowa wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 52, nad drogą krajową nr 7 w Głogoczowie (0,3 km). Łącznice węzła są zamknięte, ale zachowano przejezdność wyznaczając relacje zastępcze, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

5. Modernizacja drogi krajowej nr 7 Kraków – Myślenice (20,9 km). Na odcinku od Krakowa do Głogoczowa ruch dwukierunkowy odbywa się jedną jezdnią – do potoku Włosanka lewą,
a dalej prawą. W Myślenicach w związku z rozbudową skrzyżowania jedna jezdnia jest zamknięta na odcinku 1 km - ruch dwukierunkowy odbywa się jezdnią w kierunku Zakopanego przez estakadę. W miejscach występowania utrudnień obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h (na przełączkach do 40 km/h) oraz zakaz wyprzedzania.

6. Budowa mostu na potoku Lubieńka w ciągu drogi krajowej nr 7 w Tenczynie (0,2 km). Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

7. Modernizacja drogi krajowej nr 7, Rabka – Chyżne (34,5 km). W sąsiedztwie przebudowywanych obiektów mostowych wybudowano tymczasowe objazdy. Występują lokalne zwężenia pasa ruchu, miejscami ruch wahadłowy, ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

8. Budowa mostu na potoku Naprawka w ciągu drogi krajowej nr 28 w Malejowej (0,2 km). Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

9. Modernizacja drogi krajowej nr 44, Włosienica – Przeciszów (7,7 km). Od 3 listopada możliwe okresowe zwężenie pasa drogowego wraz z ograniczeniem prędkości do 40 km/h
oraz zakazem wyprzedzania.

10. Modernizacja drogi krajowej nr 44, Ryczów (0,8 km). Zwężenie pasa drogowego, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

11. Modernizacja drogi krajowej nr 44 Skawina – Jaśkowice (9,8 km). Okresowe zwężenie pasa drogowego. W Borku Szlacheckim ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

12. Przebudowa wiaduktu, nad linią PKP, w ciągu drogi krajowej nr 52 w Kalwarii Zebrzydowskiej (0,2 km). Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście tymczasowym, ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

13. Budowa węzła autostrady A4 w Szarowie (0,8 km). Na odcinku 150 m przejazd odbywa się drogą objazdową zbudowaną w sąsiedztwie istniejącej, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

14. Rozbudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 79 w Trzebini (0,3 km). Zwężenie pasa drogowego, ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

15. Przebudowa mostu przez rzekę Krzeszówkę w ciągu drogi krajowej nr 79 w Krzeszowicach (0,1 km). Ruch odbywa się wahadłowo po moście tymczasowym przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania.

16. Osuwiska drogi krajowej nr 87 w Piwnicznej (0,5 km). Połowa jezdni jest wygrodzona i wyłączona z ruchu, który odbywa się wahadłowo drugim pasem przy ograniczeniu
prędkości.

17. Modernizacja drogi krajowej nr 94 Bolesław – Olkusz (3,6 km). Jedna jezdnia zamknięta dla ruchu, ruch dwukierunkowy odbywa się drugą jezdnią przy ograniczeniu prędkości
do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~mark34 2009-02-20

Między Brzeszczami a Oświęcimiem, mało tego, że brak linii to w wielu miejscach rozpada się nowa nawierzchnia. Do wiosny ta droga się rozleci.

~matt 2008-11-09

tylko kto powiedział że to jest już ostateczna warstwa asfaltu? Na pewno nie między Oświęcimiem a Brzeszczami! To tylko warstwa wyrównująca, więc raczej lini nie ma sensu malować, inna sprawa, że po co się zabierali za zrywanie asfaltu na rok wczesniej? Linie rzeczywiście ułatwiają jazdę..

~p 2008-11-04

Poza Zakopianką, pozostałe utrudnienia określiłbym jako nietragiczne.

~U sąsiadów jest inaczej a to tez Unia Europej 2008-11-04

Dla mnie utrudnieniem jest brak namalowanych białych linii na od dawna wyremontowanym odcinku między Oświecimiem a Chrzanowem droga nr 933 w kierunku A4 Czytałem kiedys,że od razu na świeżym asfalcie nie mozna malować takowych linni ale ta sytuacja trwa już od lata tego roku.Podobnie jest chyba na tej samej trasie miedzy Brzeszczami a Pszczyną.Mgły,szybko sie robi ciemno-mówi sie o wypadkach a nie dba sie o podstawowe rzeczy w bezpieczeństwie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.