mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na małopolskich drogach

Utrudnienia na małopolskich drogach

Kierowcy poruszający się po drogach krajowych na terenie województwa małopolskiego napotkają liczne utrudnienia w ruchu drogowym. Powodem jest trwający właśnie okres wzmożonych prac remontowych na głównych drogach.

Utrudnienia na małopolskich drogach
Prace remontowe prowadzone są na 16 odcinkach dróg krajowych małopolski, gdzie w zależności od typu wykonywanych robót drogowych, wprowadzone są ograniczenia prędkości, zakazy wyprzedzania oraz ruch wahadłowy.

27 i 28 maja w związku z koniecznością wymiany nawierzchni na moście w Białym Dunajcu w ciągu drogi krajowej nr 47 Nowy Targ – Zakopane, w godzinach od 18 do 24 wystąpią poważne utrudnienia w ruchu. Drogowcy będą frezować starą zniszczoną nawierzchnię na moście i kłaść nową. Prace spowodują konieczność okresowego zamykania „zakopianki” dla ruchu na obiekcie oraz na dojazdach do niego, czyli na odcinku o długości około 100 m. Wyłączenia z ruchu będą trwały od 20 minut, nawet do 2 godzin w czasie pracy rozścielacza. Niestety nie jest to jedyna wątpliwa atrakcja dla kierowców poruszających się „zakopianką”. Na 20,9 km odcinku Kraków – Myślenice, prowadzona jest modernizacja drogi. Wyłączona z ruchu jest lewa jezdnia w kierunku Krakowa, ruch dwukierunkowy odbywa się jezdnią prawą, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h (na przełączkach do 40 km/h) oraz zakaz wyprzedzania. Modernizowany jest także 34,5 km odcinek Rabka – Chyżne, gdzie w sąsiedztwie przebudowywanych obiektów mostowych wybudowano tymczasowe objazdy, występują zwężenia pasa ruchu, a miejscami ruch wahadłowy. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Trwają także prace związane z połączeniem istniejącej drogi krajowej nr 7 z budowaną ekspresową obwodnicą Lubnia. Ograniczenia występują na odcinku 0,3 km. Wprowadzono tymczasowy objazd oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania.

Podobnie sytuacja wygląda w Krakowie, gdzie trwają prace na autostradzie A-4. Na całym modernizowanym, 15,9 km odcinku drogi, ruch dwukierunkowy odbywa się jedną jezdnią (raz lewą, raz prawą) przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h (na przełączkach do 40 km/h) oraz zakazie wyprzedzania.

Kolejną krajówką, na której trwa remont jest droga nr 28. Na 12,4 km odcinku Osielec – Skomielna Biała, w miejscach prowadzenia prac nawierzchniowych ruch odbywa się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania. Na 3,7 km odcinku Szymbark – Gorlice występują lokalne zwężenia pasa ruchu i obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podobne utrudnienia czekają na kierowców na 13,8 km odcinku z Gorlic do granicy województwa.

Drogowców można także spotkać na 9,8 km odcinku drogi krajowej nr 44 Borek Szlachecki – Wielkie Drogi. Na odcinkach o długości 300 m ruch odbywa się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.

Spore utrudnienia występują także na 2,8 km odcinku drogi krajowej nr 94 Granica województwa śląskiego – Bolesław (jedna jezdnia zamknięta dla ruchu, ruch dwukierunkowy odbywa się drugą jezdnią przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania), oraz na 8 km odcinku Zederman – Jerzmanowice (ograniczenie prędkości do 50 km/h na całym odcinku, występują lokalne zawężenia na poboczu, lokalne zawężenia na pasie środkowym, a w trakcie prowadzenia prac nawierzchniowych - ruch wahadłowy).

Kierowcy powinni także uważać w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie przebudowywany jest wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 52 nad linią PKP. Na 0,2 km odcinku ruch odbywa się po moście tymczasowym, zbudowanym w sąsiedztwie remontowanego obiektu, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Remontowany jest również wiadukt nad linią PKP w Szarowie. Prace prowadzone są na odcinku 0,2 km drogi krajowej nr 75. Droga jest zamknięta dla ruchu, a samochody osobowe i ciężarowe obowiązują objazdy. Drugim utrudnieniem w Szarowie jest budowa węzła autostrady A-4. Prace prowadzone są na odcinku 0,8 km. Na długości 150 m przejazd odbywa się drogą objazdową zbudowaną w sąsiedztwie istniejącej, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

W Krzeszowicach przebudowywany jest most przez rzekę Krzeszówkę. Na 0,1 km odcinku drogi krajowej nr 79 ruch odbywa się wahadłowo po moście tymczasowym przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania.

Ostatnim fragmentem małopolskiej drogi, gdzie występują większe utrudnienia, jest 0,5 km odcinek drogi krajowej nr 87 w Piwnicznej. W wyniku obsunięcia pobocza i skarpy drogi powstało kilka małych (około 6 m) osuwisk. W tych miejscach połowa jezdni jest wygrodzona i wyłączona z ruchu, który odbywa się wahadłowo drugim pasem przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania. Po drodze mogą poruszać się wyłącznie pojazdy o masie całkowitej do 2,5 tony.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ferrari 375 America - Klon Giovanni

auto motor i sport 0000-00-00

Legendarny szef koncernu Fiata, Giovanni Agnelli, kazał sobie kiedyś zbudować niepowtarzalne Ferrari. Szyty na miarę model powstał 50 lat temu, na bazie Ferrari 375 America. Dziś wart jest ponad dwa miliony dolarów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando