mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na małopolskich drogach

Utrudnienia na małopolskich drogach

Kierowcy poruszający się po drogach krajowych na terenie województwa małopolskiego napotkają liczne utrudnienia w ruchu drogowym. Powodem jest trwający właśnie okres wzmożonych prac remontowych na głównych drogach.

Utrudnienia na małopolskich drogach
Prace remontowe prowadzone są na 16 odcinkach dróg krajowych małopolski, gdzie w zależności od typu wykonywanych robót drogowych, wprowadzone są ograniczenia prędkości, zakazy wyprzedzania oraz ruch wahadłowy.

27 i 28 maja w związku z koniecznością wymiany nawierzchni na moście w Białym Dunajcu w ciągu drogi krajowej nr 47 Nowy Targ – Zakopane, w godzinach od 18 do 24 wystąpią poważne utrudnienia w ruchu. Drogowcy będą frezować starą zniszczoną nawierzchnię na moście i kłaść nową. Prace spowodują konieczność okresowego zamykania „zakopianki” dla ruchu na obiekcie oraz na dojazdach do niego, czyli na odcinku o długości około 100 m. Wyłączenia z ruchu będą trwały od 20 minut, nawet do 2 godzin w czasie pracy rozścielacza. Niestety nie jest to jedyna wątpliwa atrakcja dla kierowców poruszających się „zakopianką”. Na 20,9 km odcinku Kraków – Myślenice, prowadzona jest modernizacja drogi. Wyłączona z ruchu jest lewa jezdnia w kierunku Krakowa, ruch dwukierunkowy odbywa się jezdnią prawą, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h (na przełączkach do 40 km/h) oraz zakaz wyprzedzania. Modernizowany jest także 34,5 km odcinek Rabka – Chyżne, gdzie w sąsiedztwie przebudowywanych obiektów mostowych wybudowano tymczasowe objazdy, występują zwężenia pasa ruchu, a miejscami ruch wahadłowy. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Trwają także prace związane z połączeniem istniejącej drogi krajowej nr 7 z budowaną ekspresową obwodnicą Lubnia. Ograniczenia występują na odcinku 0,3 km. Wprowadzono tymczasowy objazd oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania.

Podobnie sytuacja wygląda w Krakowie, gdzie trwają prace na autostradzie A-4. Na całym modernizowanym, 15,9 km odcinku drogi, ruch dwukierunkowy odbywa się jedną jezdnią (raz lewą, raz prawą) przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h (na przełączkach do 40 km/h) oraz zakazie wyprzedzania.

Kolejną krajówką, na której trwa remont jest droga nr 28. Na 12,4 km odcinku Osielec – Skomielna Biała, w miejscach prowadzenia prac nawierzchniowych ruch odbywa się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania. Na 3,7 km odcinku Szymbark – Gorlice występują lokalne zwężenia pasa ruchu i obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podobne utrudnienia czekają na kierowców na 13,8 km odcinku z Gorlic do granicy województwa.

Drogowców można także spotkać na 9,8 km odcinku drogi krajowej nr 44 Borek Szlachecki – Wielkie Drogi. Na odcinkach o długości 300 m ruch odbywa się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.

Spore utrudnienia występują także na 2,8 km odcinku drogi krajowej nr 94 Granica województwa śląskiego – Bolesław (jedna jezdnia zamknięta dla ruchu, ruch dwukierunkowy odbywa się drugą jezdnią przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania), oraz na 8 km odcinku Zederman – Jerzmanowice (ograniczenie prędkości do 50 km/h na całym odcinku, występują lokalne zawężenia na poboczu, lokalne zawężenia na pasie środkowym, a w trakcie prowadzenia prac nawierzchniowych - ruch wahadłowy).

Kierowcy powinni także uważać w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie przebudowywany jest wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 52 nad linią PKP. Na 0,2 km odcinku ruch odbywa się po moście tymczasowym, zbudowanym w sąsiedztwie remontowanego obiektu, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Remontowany jest również wiadukt nad linią PKP w Szarowie. Prace prowadzone są na odcinku 0,2 km drogi krajowej nr 75. Droga jest zamknięta dla ruchu, a samochody osobowe i ciężarowe obowiązują objazdy. Drugim utrudnieniem w Szarowie jest budowa węzła autostrady A-4. Prace prowadzone są na odcinku 0,8 km. Na długości 150 m przejazd odbywa się drogą objazdową zbudowaną w sąsiedztwie istniejącej, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

W Krzeszowicach przebudowywany jest most przez rzekę Krzeszówkę. Na 0,1 km odcinku drogi krajowej nr 79 ruch odbywa się wahadłowo po moście tymczasowym przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania.

Ostatnim fragmentem małopolskiej drogi, gdzie występują większe utrudnienia, jest 0,5 km odcinek drogi krajowej nr 87 w Piwnicznej. W wyniku obsunięcia pobocza i skarpy drogi powstało kilka małych (około 6 m) osuwisk. W tych miejscach połowa jezdni jest wygrodzona i wyłączona z ruchu, który odbywa się wahadłowo drugim pasem przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania. Po drodze mogą poruszać się wyłącznie pojazdy o masie całkowitej do 2,5 tony.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.