mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na śląskim odcinku A4

Utrudnienia na śląskim odcinku A4

W związku z remontami obiektów mostowych oraz remontami nawierzchni na autostradzie A4 Katowice-Kraków od soboty kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Utrudnienia potrwają do końca czerwca.

Utrudnienia na śląskim odcinku A4
Ruch dwukierunkowy na jednej jezdni autostrady wprowadzono:

  • między Węzłem Mysłowice (skrzyżowanie z drogą Mysłowice-Wesoła) a Węzłem Brzęczkowice (skrzyżowanie z drogą S1 relacji Łódź-Cieszyn) na odcinku ok. 2 km (w km 347)
  • między Węzłem Brzęczkowice a Placem Poboru Opłat w Mysłowicach na odcinku 1 km (w km 350)
  • między Węzłem Jeleń (skrzyżowanie z drogą Imielin-Jaworzno) a Węzłem Byczyna (skrzyżowanie z DK 79) na odcinku 2 km (w km 360) 
  • między Węzłem Chrzanów II (skrzyżowanie z DW 933) a Węzłem Chrzanów I (skrzyżowanie z DK 79 Chrzanów-Trzebinia) na odcinku 1 km (w km 370) 
  • przy Placu Poboru Opłat w Balicach na odcinku 1 km (w km 399)
Ponadto w trzech miejscach zamknięto prawy bądź lewy pas ruchu.

Na Węźle Chrzanów I zamknięto łącznicę Katowice-Trzebinia. Ponadto na Węźle Brzęczkowice zamknięto łącznicę Kraków-Warszawa.

Ponadto przebudowywany jest Węzeł Murckowska (skrzyżowanie Al. Górnośląskiej - A4 i ul. Murckowskiej - DK86). Tam także wprowadzono zmianę organizacji ruchu. Otwarto docelowe łącznice na kierunkach: Wrocław - Warszawa, Bielsko-Biała - Kraków i Kraków - Warszawa. Zamknięto dotychczasowe połączenie Bielsko- Biała – Wrocław. Ruch będzie  odbywać się objazdem przez węzły Rozdzieńskiego lub IKEA. Objazd będzie obowiązywał do września br.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe serca w Audi

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

piotr0416 2009-05-23

Nie polecam odcinka A-4 Katowice-Kraków, a szczególnie w piątkowe popołudnie. To tylko strata pieniędzy i zszargane nerwy. Przejazd tylko z Katowic do Chrzanowa potrafi zająć minimum 1,5h, a to jest od "Trzech stawów" do węzła Chrzanów II ok. 35km. W podbnym czasie, a nawet szybciej (w paru miejscach używając skrótów i objazdów) można przejechać krajową 79. Stalexport, to szczyt pazerności i złodziejstwa. Jak się wprowadza tyle utrudnień na drodze, to trzeba znacznie obniżyć opłatę, a nawet z niej zrezygnować!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.