mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na śląskim odcinku A4

Utrudnienia na śląskim odcinku A4

W związku z remontami obiektów mostowych oraz remontami nawierzchni na autostradzie A4 Katowice-Kraków od soboty kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Utrudnienia potrwają do końca czerwca.

Utrudnienia na śląskim odcinku A4
Ruch dwukierunkowy na jednej jezdni autostrady wprowadzono:

  • między Węzłem Mysłowice (skrzyżowanie z drogą Mysłowice-Wesoła) a Węzłem Brzęczkowice (skrzyżowanie z drogą S1 relacji Łódź-Cieszyn) na odcinku ok. 2 km (w km 347)
  • między Węzłem Brzęczkowice a Placem Poboru Opłat w Mysłowicach na odcinku 1 km (w km 350)
  • między Węzłem Jeleń (skrzyżowanie z drogą Imielin-Jaworzno) a Węzłem Byczyna (skrzyżowanie z DK 79) na odcinku 2 km (w km 360) 
  • między Węzłem Chrzanów II (skrzyżowanie z DW 933) a Węzłem Chrzanów I (skrzyżowanie z DK 79 Chrzanów-Trzebinia) na odcinku 1 km (w km 370) 
  • przy Placu Poboru Opłat w Balicach na odcinku 1 km (w km 399)
Ponadto w trzech miejscach zamknięto prawy bądź lewy pas ruchu.

Na Węźle Chrzanów I zamknięto łącznicę Katowice-Trzebinia. Ponadto na Węźle Brzęczkowice zamknięto łącznicę Kraków-Warszawa.

Ponadto przebudowywany jest Węzeł Murckowska (skrzyżowanie Al. Górnośląskiej - A4 i ul. Murckowskiej - DK86). Tam także wprowadzono zmianę organizacji ruchu. Otwarto docelowe łącznice na kierunkach: Wrocław - Warszawa, Bielsko-Biała - Kraków i Kraków - Warszawa. Zamknięto dotychczasowe połączenie Bielsko- Biała – Wrocław. Ruch będzie  odbywać się objazdem przez węzły Rozdzieńskiego lub IKEA. Objazd będzie obowiązywał do września br.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

piotr0416 2009-05-23

Nie polecam odcinka A-4 Katowice-Kraków, a szczególnie w piątkowe popołudnie. To tylko strata pieniędzy i zszargane nerwy. Przejazd tylko z Katowic do Chrzanowa potrafi zająć minimum 1,5h, a to jest od "Trzech stawów" do węzła Chrzanów II ok. 35km. W podbnym czasie, a nawet szybciej (w paru miejscach używając skrótów i objazdów) można przejechać krajową 79. Stalexport, to szczyt pazerności i złodziejstwa. Jak się wprowadza tyle utrudnień na drodze, to trzeba znacznie obniżyć opłatę, a nawet z niej zrezygnować!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech